Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Best złożył w KNF prospekt ws. programu emisji obligacji, wartego do 200 mln zł

0
Podziel się:
Best złożył w KNF prospekt ws. programu emisji obligacji, wartego do 200 mln zł

Best złożył w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt emisyjny dotyczący drugiego programu publicznych emisji obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł, podała spółka. Grupa chce wykorzystać środki z emisji jako jedno ze źródeł finansowania dalszego rozwoju.

"Zgodnie z zapowiedziami, rozpoczęliśmy intensywne prace nad uruchomieniem drugiego programu publicznych emisji obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł. W tym tygodniu złożyliśmy prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego" - powiedział prezes Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

"Liczymy, że powtórzymy sukces naszego pierwszego programu publicznych emisji obligacji, w ramach którego w ostatnich dwóch latach pozyskaliśmy łącznie 300 mln zł, a część oferowanych serii obligacji sprzedawała się praktycznie 'na pniu'. Zamierzamy kontynuować strategię zakładającą rozwój działalności m.in. poprzez wzrost inwestycji w portfele wierzytelności nieregularnych" - dodał prezes.

Na początku lipca Best ustanowił publiczny program emisji obligacji, który zakłada wyemitowanie w jednej lub kilku seriach obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 200 mln zł. Zapowiadał wówczas niezwłoczne złożenie prospektu emisyjnego w KNF.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)