Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bez entuzjazmu na giełdach w Azji, ale jest wyjątek

0
Podziel się:

Inwestorzy handlujący na azjatyckich parkietach nie kwapili się do podejmowania odważniejszych decyzji.

Bez entuzjazmu na giełdach w Azji, ale jest wyjątek
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)
bEDDmpfV

Po neutralnym zamknięciu notowań na Wall Street, do podejmowania bardziej zdecydowanych decyzji nie kwapili się również inwestorzy handlujący na azjatyckich parkietach.

Na większości tamtejszych rynków giełdowych zmiany głównych indeksów nie przekraczają zakresu +-0,3 procent. W tę tendencję z 0,1-procentową stratą idealnie wpasowuje się japoński Nikkei 225.

Jednym z wyjątków, w tym wypadku pozytywnym, jest giełda w Chinach. Tamtejszy Shanghai Composite zyskuje obecnie już ponad procent. Główny wskaźnik chińskiej giełdy pozytywnie wyróżnia się od początku tygodnia, kiedy inwestorzy mieli pierwszą szansę by zareagować na obcięcie stóp procentowych.

bEDDmpfX

Zobacz, jak przebiegały pierwsze trzy sesje tego tygodnia na giełdzie w Chinach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W ubiegły piątek Ludowy Bank Chin obciął stopę depozytową o 25 punktów bazowych do 2,75 procent, a stopę oprocentowania rocznych pożyczek o 40 punktów bazowych do 5,6 procent. To pierwsza taka decyzja od lipca 2012 roku. Powód? Dodatkowe wsparcie spowalniającej gospodarki.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEDDmpgy
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)