Notowania

Przejdź na
usa
05.06.2009 14:48

Bezrobocie w USA najwyższe od ćwierć wieku

W maju przybyło 345 tys. nowych bezrobotnych. Stopa bezrobocia sięgnęła 9,4 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(attator/iStockphoto)

Stało się tak choć w maju pracę straciło 345 tys. osób. Mniej niż się spodziewano.

To najmniej od ośmiu miesięcy. Dla porównania w kwietniu zanotowano spadek o 504 tysiące.

Dane opublikowane przez Departament Pracy są lepsze od wcześniejszych przewidywań analityków, którzy prognozowali, że w maju ubędzie 520 tys. miejsc pracy.

Zdaniem ekonomistów to pierwsza oznaka, że gospodarka amerykańska powoli wychodzi z recesji.

Jak donosi _ Wall Street Journal _ tendencja wzrostu bezrobocia w Stanach Zjednoczonych w maju straciła na sile. Jednak trudno mówić o poprawie sytuacji. Stopa bezrobocia przekroczyła bowiem poziom 9 proc. (9,4 proc.) i jest najwyższa od ćwierć wieku.

Amerykański serwis podkreśla, że wielu ekonomistów spodziewa się, że wkrótce bezrobocie w Stanach będzie juz dwucyfrowe.

Więcej informacji o bezrobociu na świecie
*Polska: Resort pracy potwierdza: Bezrobocie spada * Stopa bezrobocia w maju spadła do 10,8 proc. z 11,0 proc. w kwietniu
*W Niemczech spadło bezrobocie. Wbrew oczekiwaniom * Zamiast oczekiwanego wzrostu do 8,4 nastąpił spadek do 8,2 procent - podał Federalny Urząd Pracy.
*Australijscy bukmacherzy obstawiają, ile ludzi straci pracę * Australijska firma bukmacherska Centrebet znalazła nowy obszar do rozgrywek dla swoich klientów. Mogą oni obstawiać stopę bezrobocia. Takiemu traktowaniu społecznego problemu sprzeciwiają się politycy i Armia Zbawienia.
*Ponad pół miliona nowych bezrobotnych. Punkt zwrotny? * W kwietniu w USA przybyło mniej osób bez pracy niż w poprzednich miesiącach.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz