Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BGŻ rekomenduje kupowanie akcji Protektora

0
Podziel się

Analitycy BM BGŻ w raporcie z 15 lutego rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Protektora od zalecenia "kupuj" i wyznaczenia ceny docelowej na 7,76 zł.

BGŻ rekomenduje kupowanie akcji Protektora
(Emily2k/Dreamstime)
bEhcKGjp

Analitycy BM BGŻ w raporcie z 15 lutego rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Protektora od zalecenia _ kupuj _ i wyznaczenia ceny docelowej na 7,76 złotego. W dniu wydania raportu kurs akcji Protektora wyniósł 5,90 zł, a w piątek, o 10.50, za jedną akcję spółki płacono 5,50 złotego.

_ Przyjęte przez nas założenia do modelu zdyskontowanych przepływów pieniężnych pozwoliły uzyskać cenę jednej akcji Protektora na poziomie 8,16 zł. Wycena porównawcza wskazuje natomiast na wartość jednej akcji w wysokości 7,36 zł. Bardzo sprzyjające otoczenie makroekonomiczne w postaci silnego popytu ze strony przemysłu w Zachodniej Europie stanowi czynnik wspierający dalszą poprawę wyników Grupy Protektor _ - napisali analitycy DM BGŻ.
_ _

_ Poprawiająca się rentowność sprzedaży, wzrost skali działalności oraz działania optymalizujące po stronie kosztowej powinny przyczynić się do istotnej poprawy wyników raportowanych przez spółkę w kolejnych okresach. Efekt ten może zostać dodatkowo wzmocniony przez akwizycje, które obecnie spółka jest w stanie sfinansować ze względu na niskie zadłużenie. W efekcie bieżące notowania wskazują na niedowartościowanie akcji Protektora, dlatego zdecydowaliśmy się wydać rekomendację 'kupuj' z ceną docelową na poziomie 7,76 zł, wyznaczoną jako średnią z wyceny dochodowej i porównawczej, szacując niedowartościowanie akcji na ponad 30 proc. _ - dodano.

bEhcKGjr
bEhcKGjS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)