Notowania

bioton
15.03.2010 14:43

Bioton będzie produkował w Indiach

W fabryce będzie wytwarzana insulina ludzka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Soleilc/Dreamstime)

SciGen Ltd oraz SciGen BioPharma, spółki zależne Biotonu podpisały umowę inwestycyjną z Anglo Gulf Ltd,, spółką należącą do grupy kapitałowej MJ. Umożliwi ona dokończenie budowy i rozpoczęcie produkcji w fabryce biotechnologicznej w Indiach, należącej do SciGen Indie, podał Bioton.

_ - Zgodnie z umową inwestycyjną, inwestor zobowiązał się do objęcia udziałów nowej emisji w kapitale zakładowym SciGen Indie, stanowiących 49,99 % w kapitale zakładowym SciGen Indie i dających prawo do 49,99 % głosów na zgromadzeniu wspólników SciGen Indie, za łączną cenę emisyjną stanowiącą równowartość 8.000.000 USD _- podano w komunikacie.

Po zamknięciu transakcji SciGen zachowa kontrolę nad SciGen Indie.

W fabryce wytwarzana ma być rekombinowana insulina ludzka oraz inne produkty biotechnologiczne grupy Bioton.

Umowa przewiduje, że inwestor udzieli SciGen Indie pożyczek celowych związanych z koniecznością pokrycia wydatków związanych z budową fabryki. MJ pozyska dla SciGen Indie dodatkowe finansowanie wysokości 12 mln USD jeżeli będzie ono niezbędne do dokończenia budowy fabryki oraz rozpoczęcia produkcji.

Zakończenie budowy zakładu produkcyjnego w Pune planowane jest na czerwiec 2011 r., a wejście na rynek z insuliną wytwarzaną w tym zakładzie od początku 2012 r.

Docelowo produkowana w Indiach insulina sprzedawana będzie przede wszystkim na rynki krajów Bliskiego Wschodu (m.in. Iran), Ameryki Łacińskiej (w szczególności Brazylia i Meksyk) oraz Afryki (w szczególności Egipt, RPA oraz kraje Magrebu).

Potencjał komercyjny sprzedaży insuliny klasycznej na tych rynkach szacowany jest w okresie 10 lat na poziomie 500 mln USD.

Narastająco w I-IV kw. 2009 roku Bioton miał 519,48 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 223,03 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 288,05 mln zł wobec 293,52 mln zł.

Tagi: bioton, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz