Notowania

bio
23.10.2009 11:07

Bioton sprzedaje udziały w spółce zależnej

Francuska spółka Sanofi-Aventis Europe kupi od Biotonu i jego spółki zależnej Bioton Trade udziały w rosyjskiej Bioton Wostok ZAO za 28 mln euro. Bioton sprzedaje 38 proc. udziałów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZaldyImg/CC/Flickr)

*Francuska spółka Sanofi-Aventis Europe kupi od Biotonu i jego spółki zależnej Bioton Trade udziały w rosyjskiej Bioton Wostok ZAO za 28 mln euro. Bioton sprzedaje 38 proc. udziałów. *
Dodatkowo Bioton oczekuje 1,5-2,5 mln USD wpływów z tytułu rozliczenia kapitału obrotowego Bioton Wostok w związku z zamknięciem transakcji.

Udziały też ma sprzedać Siergiej W. Dokuczajew, do którego należy 36 proc. kapitału zakładowego.

_ - W dniu 22.10.2009 r. Spółka i jej jednostka zależna - Bioton Trade, jako sprzedający, zawarły z Sanofi-Aventis Europe, spółką prawa francuskiego i jej jednostką zależną, jako kupującymi, umowę sprzedaży akcji Bioton Wostok ZAO, spółki prawa rosyjskiego, w której Spółka posiada 38 proc. kapitału zakładowego i liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Stroną Umowy, jako sprzedający, jest również Pan Siergiej W. Dokuczajew, obywatel rosyjski, który posiada 36 proc. kapitału zakładowego i liczby głosów na walnym zgromadzeniu Bioton Wostok _ - podał Bioton w komunikacie.

Biton podał też, że przedmiotem umowy jest sprzedaż 38 proc. udziałów Bioton Wostok należących do Biotonu oraz zobowiązań Bioton Wostok w stosunku do Biotonu i Bioton Trade.

Umowa zawarta została pod warunkami zawieszającymi związanymi z uzyskaniem odpowiednich zgód Urzędu Antymonopolowego Federacji Rosyjskiej.

Tagi: bio, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz