Notowania

Tąpnięcie na bitcoinie. Poziom 6 tys. dol. przebity

Jeszcze kilka miesięcy temu, jeśli była niedziela, to padał kolejny rekord na bitcoinie. Obecnie sytuacja się odwróciła. W ostatnią niedzielę kurs przebił kolejny magiczny poziom, tyle że w dół.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vladimir Astapkovich/Sputnik/EAST NEWS)
Bitcoin spada coraz niżej. O poziomach powyżej 10 tys. dol. rynek już zapomniał

Bitcoin przez dwanaście godzin w niedzielę notowany był poniżej 6 tys. dol., by potem odbić w górę. Takie ceny ostatnio były w pierwszej połowie listopada ub. roku. Wtedy rynek kryptowalut patrzył wyłącznie w niebo, teraz z niebios spada na twardy grunt.

W ubiegłym roku bitcoin wzrósł o ponad 1,3 tys. proc., w tym stracił już 60 proc. Najniższy kurs w tym roku, liczony przez serwis coindesk jako średnia z platform o najwyższych obrotach, wyniósł w ostatnią niedzielę 5782 dol. Przypomnijmy, że jeszcze w grudniu kurs atakował poziom 20 tys. dol. i na niektórych rynkach, szczególnie w Korei Południowej nawet go przebił. Ci, którzy kupowali wtedy i trzymają do dziś, zrobili jeden z najgorszych interesów swojego życia.

Notowania bitcoina na BitStamp

Zobacz też: Ministerstwo Finansów ma problem z kryptowalutami

Pieniądze wyparowują nie tylko z bitcoina, ale i z innych kryptowalut. W niedzielę kapitalizacja całego rynku, czyli wartość rynkowa wszystkich -coinów spadła poniżej 250 mld dol. Jeszcze w styczniu b.r. przekraczała 830 mld dol. Jak widać, już 580 mld dol. wyparowało z tego rynku.

Trzeba przy tym powiedzieć, że obecne spadki to wynik kolejnego uderzenia państwa w kryptowaluty. Tym razem cios wystosowała Japonia. Regulator rynku z Kraju Kwitnącej Wiśni zaordynował sześciu platformom obrotu kryptowalutami, by naprawiły swoje systemy, ograniczające możliwość prania brudnych pieniędzy. Nakaz dotyczy m.in. bitFlyer, jednej z największych krypto-giełd w kraju. Grozi im zamknięcie.

W połączeniu z kolejnym atakiem hakerskim na południowokoreańską giełdę Bithumb z początku ub. tygodnia, w którym łupem padły kryptowaluty warte 31,5 mln dol. to kolejna zła informacja dla kryptowalut w krótkim czasie.

- O zmiany cen są ostatnio obwiniane głównie ataki hakerskie i działania regulatorów - powiedział Reutersowi Chris Tse, dyrektor funduszy Cardstack project w Nowym Jorku. - Gdyby kryptowaluty porównać z wyścigiem NASCAR, w tej chwili pojawiłaby się żółta flaga ostrzegawcza. Nastąpił ogromny entuzjazm, a potem ogromny upadek, a teraz sprzątamy gruz i zastanawiamy się, co się dzieje - powiedział Tse.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kryptowaluty, bitcoin, giełda, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2018

ch.bBitcoiny? To jest tak śmieszne, że aż tragiczne. Jak powstawały pierwsze pieniądze, to były one bite w złocie lub srebrze. Miały one wartość kruszca, … Czytaj całość

25-06-2018

TomekPrzyszedł wreszcie koniec tego globalnego oszustwa. Pozostaje tylko pytanie o granice głupoty ludzkiej, skoro kupowanie czegoś co nie istnieje i czego … Czytaj całość

25-06-2018

TomaszKtoś chyba nie domyśla się, ze aktywo, które potrafi rosnąć o 1300% rocznie nie bedzie miało spadków o 3%, tylko troszke wiekszych rozmiarów :) Każdy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (53)