Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BMP AG może sprzedać dwie spółki

0
Podziel się

Według prezesa spółki Olivera Bormanna ma to pozytywnie wpłynąć na wyniki funduszu

BMP AG może sprzedać dwie spółki
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEglcFcR

.

_ - Na pewno dokonamy w tym roku sprzedaży jednej - dwóch spółek z istniejącego portfela w trybie trade sales. Zrealizowanie tych transakcji miałoby pozytywny wpływ na nasze wyniki, gdyż w obu przypadkach spodziewana wartość transakcji wyraża się kwotą dwucyfrową _ - powiedział Borrmann.

W I kwartale BMP AG sprzedał spółkę portfelową Nokaut, jak również sprzedał część posiadanych akcji w notowanej na GPW spółce K2 Internet, co wpłynęło na lepsze w skali roku wyniki I kwartale, w którym BMP AG zanotowało 0,52 mln euro zysku netto i 1,6 mln euro przychodów.

bEglcFcT

_ - W I kwartale odnotowaliśmy wyższe przychody niż w całym ubiegłym roku i powróciliśmy do strefy zysku. Liczę na utrzymanie pozytywnej tendencji także w drugim kwartale, ale nie wiemy jeszcze jak on wypadnie. Gdybyśmy przed publikacją raportu za drugi kwartał sfinalizowali wyjście z jakiejś inwestycji, miałoby to pozytywne przełożenie na wyniki za drugi kwartał, ale nie wiemy, czy tak się stanie _ - powiedział prezes.

Prezes poinformował, że na razie BMP AG nie planuje sprzedaży całego posiadanego pakietu w K2 Internet, ale nie wyklucza sprzedaży części akcji inwestorowi, który mógłby zwiększyć wartość spółki, jeśli się taki pojawi.

BMP AG oprócz wyjść planuje także nowe inwestycje, w tym nie wyklucza, że jedna z nich może być w Polsce.

Funduszu BFB Fruhphasenfonds, którym zarządza BMP AG, ma w przygotowaniu obecnie co najmniej pięć inwestycji.

bEglcFcZ

Obecnie trwa pozyskiwanie funduszy do ECO Investors Germany I, funduszu czystych technologii, tworzonego wspólnie z Ventegis Capital. Do końca roku planowane jest pozyskanie do tego funduszu 15 mln euro. Docelowo fundusz ma dysponować kwotą na poziomie 25-50 mln euro.

Na ostatnim WZA BMP AG akcjonariusze uchylili dotychczasowe upoważnienie do nabycia i wykorzystania akcji własnych i udzielili nowego upoważnienia, które będzie obowiązywało na 5 lat. Borrmann poinformował jednak, że na razie zarząd nie ma planu skupu akcji własnych.

bEglcFda
bEglcFdu
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)