Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Braster sprzedał 455 swoich urządzeń w I kw. 2017 r.

0
Podziel się:
Braster sprzedał 455 swoich urządzeń w I kw. 2017 r.

Braster sprzedał w I kw. br. 455 urządzeń Braster, z czego liczba sprzedanych samych urządzeń wynosi 372, w tym 330 urządzeń sprzedano do aptek z odroczonym terminem płatności, prawem zwrotu po tym terminie lub możliwością przedłużenia tego terminu, podała spółka.

"W przypadku urządzeń sprzedanych wraz z abonamentami 49% udziału w sprzedaży stanowił wariant Braster-Basic, 33% Braster-OnePay, a 18% Braster-Easy" - czytamy w komunikacie.

Ponadto w I kw. 2017 r. sprzedano 150 abonamentów bez urządzeń. Od początku wprowadzenia produktu na rynek Braster sprzedał łącznie 2 372 urządzenia i 989 abonamentów. Dzięki urządzeniu Braster kobiety wykonały 608 badań, z czego 468 w I kw. 2017 r., podano także.

"W opinii emitenta, mimo braku działalności promocyjnej w I kwartale 2017 r. wyniki sprzedaży są satysfakcjonujące. Ograniczenie działalności reklamowej jest zgodne z przyjętą strategią, gdyż spółka koncentruje się głównie na nawiązywaniu i doprecyzowywaniu współpracy z dystrybutorami zagranicznymi. Począwszy od II kwartału 2017 r. działalność promocyjno-marketingowa skierowana będzie głównie do środowiska lekarskiego w celu zwiększenia rozpoznawalności urządzenia Braster oraz wsparcia zachowań pro-zakupowych kobiet" - podsumowano.

Debiut produktu na rynku miał miejsce 19 października 2016 r.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2015 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)