Notowania

bre bank
08.02.2013 14:00

BRE Bank chce zwiększać procent zysku na dywidendę

BRE Bank chce w kolejnych latach zwiększać procent zysku, jaki będzie trafiać na dywidendę - poinformował na konferencji prezes banku Cezary Stypułkowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(peepo/iStockphoto)

BRE Bank chce w kolejnych latach zwiększać procent zysku, jaki będzie trafiać na dywidendę - poinformował na konferencji prezes banku Cezary Stypułkowski. Dodał, że byłby rozczarowany, gdyby zysk netto w 2013 roku był niższy niż 1 mld złotych._ _

_ - To jest powrót do płatności dywidendy. To jest wejście miękkie w ten proces. Intencją banku jest by ją wypłacać, raczej ze skłonnością do tego, by jej wskaźnik rósł _ - powiedział prezes. Zarząd BRE Banku poinformował w piątek przed sesją, że zamierza rekomendować akcjonariuszom wypłatę dywidendy na poziomie około 33 proc. zysku za 2012 r.

W całym 2012 roku bank miał 1,2 mld zł zysku, podczas gdy w 2011 roku zysk netto wyniósł 1,13 mld zł. W styczniu prezes informował, że zysk netto banku w 2013 roku może być zbliżony do zysków za lata 2011 i 2012.

Prezes poinformował w piątek, że wzrost dochodów pozostaje kluczowym celem spółki._ - Kluczowym elementem długoterminowym będzie wzrost dochodów; są tutaj dwa kierunki - stała akwizycja klientów detalicznych i klientów korporacyjnych w segmencie średnich firm polskich _ - powiedział Stypułkowski.

Jorg Hessenmuller, członek zarządu poinformował, że bank w 2013 roku spodziewa się presji na koszty ryzyka._ - Nie będzie dramatycznego wzrostu rezerw, ale te rezerwy mogą wyglądać nieco gorzej, tego nie możemy wykluczyć _ - powiedział Hessenmuller.

BRE Bank prognozuje, ze w 2013 roku kredyty przedsiębiorstw na rynku spadną o 3,1 proc., a depozyty dla przedsiębiorstw wzrosną o 3,9 proc.

Bank szacuje, że kredyty hipoteczne w 2013 roku na rynku wzrosną o 0,4 proc., a kredyty nie hipoteczne wzrosną o 2,3 proc. Depozyty gospodarstw domowych wzrosnąć mają w 2013 roku o 2,5 proc. Bank prognozuje, że w 2013 rok PKB wzrośnie o 0,6 procent.

Tagi: bre bank, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz