Notowania

bre
04.11.2009 14:53

BRE Bank otrzyma ponad 90 mln zł od PZU

Taka kwota wpłynie na konto banku od ubezpieczyciela z tytułu dywidendy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Na wyniki BRE Banku za IV kwartał pozytywnie wpłynie dywidenda z PZU wysokości ponad 90 mln zł, ale jednocześnie bank zanotuje wyższe koszty marketingowe i rzeczowe, poinformował prezes zarządu BRE Banku Mariusz Grendowicz. Zysk za 2009 r. prawdopodobnie zostanie w banku.

_ - Zaksięgujemy dywidendę z PZU wysokości ponad 90 mln. To będzie miało pozytywny wpływ na nasz wynik w ostatnim kwartale _- zapowiedział Grendowicz

_ - W IV kw, mamy tez tradycyjnie wyższy poziom kosztów, co związane jest z wydatkami na kampanie marketingowe. To będą cztery różne kampanie _ - dodał prezes, wyjaśniając, że na ostatni kwartał tego roku zostały przesunięte także różne decyzje kosztowe jak np. wymiana urządzeń klimatyzacyjnych w centrali i tego typu decyzji będzie kilka.

Grendowicz poinformował, że zarząd będzie rekomendował pozostawienie zysku za 2009 rok w spółce.

_ - Podchodząc z wielką atencją do współczynnika wypłacalności rekomendowałbym osobiście pozostawienia zysku w banku. Nie wyobrażam sobie wypłacenia dywidendy w sytuacji, w jakiej znajduje się gospodarka na świecie _ - powiedział Grendowicz.

Współczynnik wypłacalności wyniósł 11,38 proc. na koniec września.

Tagi: bre, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz