Notowania

finanse
16.10.2017 12:15

Brewe Leasing przedłużył zapisy w publicznej ofercie obligacji do 3 listopada

Podziel się
Dodaj komentarz

Brewe Leasing przedłuża publiczną ofertę obligacji do 3 listopada, podała spółka.

Planowany dzień przydziału obligacji ustalono na do 10 listopada, podano również.

Publiczna oferta do 5 tys. obligacji serii Profit B spółki Brewe Leasing ma wartość do 5 mln zł. Oferującym jest DM BPS. Intencją zarządu emitenta jest przeznaczenie środków pozyskanych z emisji obligacji na bieżącą działalność, w tym zwiększenie ilości i wartości udzielanych leasingów i finansowania zakupu środków trwałych i wyposażenia.

Dzień wykupu ustala się na 23 kwietnia 2019 r., z zastrzeżeniem postanowień dotyczących wcześniejszego wykupu i zapisów dotyczących przesunięcia terminu wykupu. Oprocentowanie wynosi 6,5% w skali roku przez 18 miesięcy, 7% w skali roku przez kolejne 6 miesięcy i 10% w skali roku przez kolejne 6 miesięcy.

W rozumieniu ustawy o obligacjach cel emisji nie został określony. Intencją zarządu emitenta jest przeznaczenie środków pozyskanych z emisji obligacji na bieżącą działalność, w tym zwiększenie ilości i wartości udzielanych leasingów i finansowania zakupu środków trwałych i wyposażenia.

Zabezpieczeniem jest zastaw rejestrowy 150% wartości emisji na portfelu wierzytelności (umowy zawierane w ramach prowadzonej działalności) i dobrowolne poddanie się egzekucji w trybie art. 777 KPC. Administratorem zabezpieczenia będzie Kancelaria Adwokacka Adwokat Maja Galas.

W 2016 roku przychody Brewe Leasing wyniosły ponad 1,4 mln zł, EBITDA ponad 0,8 mln zł, a zysk netto 0,2 mln zł.

Brewe Leasing to jedna z najstarszych i największych niebankowych firm na polskim rynku leasingowym, finansowana wyłącznie polskim kapitałem. Spółka podaje, że prowadzi ocenę możliwości finansowych klientów w oparciu o sprawdzony i bezpieczny model.

Brewe Leasing Sp. z o.o. jest niezależną, specjalistyczną firmą, oferującą swoim klientom usługi związane z leasingiem specjalistycznych przedmiotów.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz