Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BSH Bosch und Siemens chce przejąć w wezwaniu akcje Zelmera

0
Podziel się:

Koncern BSH Bosch und Siemens może zainwestować w produkcję oraz segment badań i rozwoju firmy Zelmer co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych, jeśli powiedzie się jego wezwanie na akcje tej spółki.

BSH Bosch und Siemens chce przejąć w wezwaniu akcje Zelmera
(zelmer.pl)

*Koncern BSH Bosch und Siemens może zainwestować w produkcję oraz segment badań i rozwoju firmy Zelmer co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych, jeśli powiedzie się jego wezwanie na akcje tej spółki - poinformowali w środę przedstawiciele BSH na konferencji. *

_ - BSH jest gotowa zainwestować odpowiednie środki w spółkę Zelmer w celu rozszerzenia jej portfolio produktowego i umocnienia pozycji na rynkach lokalnych _ - powiedział Konrad Pokutycki, prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, spółki-córki niemieckiego koncernu BSH Bosch und Siemens.

Pytany o skalę i rodzaj inwestycji odpowiedział: _ Mogę powiedzieć, że z naszych wstępnych analiz wynika, że zainwestujemy w produkcję i obszar R&D (badawczo-rozwojowy). Byłyby to znaczące środki, tzn. od kilkudziesięciu mln zł wzwyż _.

Dodał, że na razie nie wiadomo, czy będzie to oznaczało rozbudowę fabryki Zelmera czy parku maszynowego. Pokutycki poinformował też, że marka Zelmer zostanie zachowana, a spółka nadal będzie się specjalizowała w segmencie drobnego AGD.

Pytany o nowe rynki, na których sprzedawane będą produkty Zelmera, mówił: _ Będziemy analizować z zarządem wiele rynków, ale chcemy skoncentrować się na Rosji i Ukrainie, gdzie spółka jest już obecna _.

Prezes Zelmera, Janusz Płocica, dodał, podczas konferencji, że spółka myśli także o rynku tureckim. W środę BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, spółka zależna BSH Bosch und Siemens Hausger"te Gmbh, wezwała do sprzedaży 100 proc. akcji Zelmera oferując po 40 zł za akcję.

Przyjmowanie zapisów potrwa od 4 grudnia 2012 r. do 11 lutego 2013 r. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 14 lutego 2013 r., a przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji przez KDPW to 19 luty 2013 r.

Wzywający zamierza kupić akcje pod warunkiem, że zapisami zostanie objęte 75 proc. akcji Zelmera. BSH nie będzie musiał też nabyć akcji w wezwaniu, jeżeli nie uzyska w podczas wezwania wymaganych zgód organów antymonopolowych w Polsce, Rosji i na Ukrainie.

W komunikacie napisano, że BSH Bosch und Siemens Hausger"te GmbH, zawarł zobowiązanie do odpowiedzi na wezwanie z PEF V Zelmer Holdings S. r.l., który ma ponad 48,6 proc. akcji Zelmera.

BSH Bosch und Siemens Hausgerte GmbH z siedzibą w Monachium działa na całym świecie na rynku AGD. Posiada ok. 41 zakładów produkcyjnych i ponad 70 oddziałów w 46 krajach oraz zatrudnia około 43 tys. pracowników. Roczne obroty koncernu wynoszą ok. 9,073 mld euro.

Giełdowy Zelmer jest największym krajowym producentem drobnego zmechanizowanego sprzętu AGD i liczącym się producentem odkurzaczy.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)