Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Cena maksymalna w ofercie publicznej akcji GetBack ustalona na 27 zł

Cena maksymalna w ofercie publicznej akcji GetBack ustalona na 27 zł

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła aneks do prospektu emisyjnego GetBack, w którym cena maksymalna akcji w pierwotnej ofercie publicznej akcji została ustalona na 27 zł, podała spółka. 

"Aneks nr 1 został sporządzony w związku z ustaleniem przez zarząd spółki oraz akcjonariusza sprzedającego (DNLD Holdings B.V.), w uzgodnieniu z globalnym koordynatorem (Haitong Bank S.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce) oraz w porozumieniu ze współprowadzącymi księgę popytu (mBank S.A., Mercurius Dom Maklerski sp. z o.o., Pekao Investment Banking S.A., Raiffeisen Centrobank AG, Trigon Dom Maklerski S.A., Wood & Company Financial Services A.S. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce) ceny maksymalnej akcji nowej emisji na potrzeby składania zapisów przez Inwestorów Indywidualnych w wysokości 27 zł za jedną akcję nowej emisji" - czytamy w komunikacie. 

GetBack rozpoczął dziś pierwotna ofertę publiczną do 40 mln akcji od budowy księgi popytu wśród inwestorów indywidualnych. Spółka zaoferuje do 20 mln akcji istniejących, sprzedawanych przez jedynego obecnego akcjonariusza DNLD Holdings B.V., oraz do 20 mln akcji serii E nowej emisji. 

Spółka liczy na uzyskanie wpływów brutto z oferty do 20 mln akcji nowej emisji na poziomie 400-500 mln zł.

Book building potrwa od dziś do 4 lipca, zaś na okres 26 czerwca - 3 lipca - przewidziano zapisy inwestorów indywidualnych. 4 lipca ma zostać opublikowana ostateczna cena oraz liczba akcji oferowanych wraz z podziałem oferty według kategorii inwestorów. Na 5-7 lipca zaplanowano przyjmowanie zapisów od inwestorów instytucjonalnych, zaś na 10 lipca - przydział akcji. 

Zakładany pierwszy dzień notowań akcji sprzedawanych i praw do akcji (PDA) nowej emisji na GPW to ok. 17 lipca.

Zarząd zamierza przeznaczyć wpływy z emisji akcji nowej emisji na nabywanie portfeli wierzytelności na własny rachunek (tj. przez własne fundusze inwestycyjne zamknięte) zarówno w Polsce, jak również za granicą. 

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W czerwcu 2016 r. konsorcjum funduszy private equity nabyło 100% akcji GetBack od podmiotu z grupy kapitałowej Idea Bank.

finanse, bankowość
ISB
Czytaj także
Polecane galerie