Notowania

ckl
20.12.2011 09:09

Centrum Klima będzie rekomendować dywidendę na poziomie...

Zarząd Centrum Klima będzie rekomendował wypłatę dywidendy w wysokości około 50 procent rocznego zysku netto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

Zarząd Centrum Klima będzie rekomendował wypłatę dywidendy w wysokości około 50 procent rocznego zysku netto, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Marek Perendyk. Prezes zapowiada także silny rozwój eksportu.

_ - Po rekordowych wynikach za trzy kwartały można założyć, że cały rok będzie najlepszy w historii spółki pod względem wypracowanych przychodów i zysków. Zwłaszcza że od trzeciego kwartału surowce wykorzystywane w produkcji klimatyzatorów, takie jak stal i miedź, przestały drożeć, a wręcz ich ceny minimalnie spadają _ - powiedział Perendyk w rozmowie z Parkietem.

W jego ocenie wpłynie to pozytywnie na marże spółki. Podobne znacznie ma osłabienie polskiej waluty wobec euro, ponieważ znaczną część przychodów osiągane jest sprzedaży na rynkach zagranicznych.

_ To właśnie na rozwój eksportu spółka położy nacisk w kolejnych miesiącach. Na razie eksport stanowi około 33% obrotów spółki, a główne kierunki sprzedaży to Europa Zachodnia. Celem jest zwiększenie udziału sprzedaży zagranicznej w przychodach do 45–50% _ – dodał Perendyk.

Gazeta przypomina, że po trzech kwartałach zysk netto spółki wzrósł rok do roku o 28 procent, do 6,28 mln zł, a przychody o 1 procent, do 70,35 mln zł. Od momentu debiutu na giełdzie w 2008 roku. spółka co roku dzieli się zyskami z akcjonariuszami i wypłaciła już łącznie 9,31 mln zł dywidendy.

Spółka kończy także etap pozyskiwania finansowania dla budowy drugiej fabryki w Wieruchowie. Inwestycja ma ruszyć wiosną, a sprzedaży nowych produktów ruszy w I półroczu 2013 r. Inwestycja pochłonie około 40 – 45 mln zł i ma być finansowana długiem. Prezes nie ujawnia jednak, co firma będzie produkować w nowej fabryce.

Spółka osiągnęła narastająco po III kwartałach 2011 roku zysku netto na poziomie 6,28 mln zł, co oznacza wzrost o 28,45 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2010. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 11,18 proc. do 70,35 mln zł (wobec 63,27 mln zł po trzech kwartałach 2010). EBITDA wzrosła o 40,78 proc. i wyniosła 10,12 mln zł.

Tagi: ckl, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz