Notowania

centrum klima
04.08.2010 11:33

Centrum Klima liczy na wzrost sprzedaży dzięki nowym produktom

Centrum Klima, dzięki wprowadzeniu do oferty nowych central wentylacyjnych Vental System, liczy na ok. 20-proc. wzrost sprzedaży w tej grupie produktowej w skali roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Centrum Klima, dzięki wprowadzeniu do oferty nowych central wentylacyjnych Vental System, liczy na ok. 20-proc. wzrost sprzedaży w tej grupie produktowej w skali roku.

_ Centrum Klima wprowadziła do oferty nowe centrale wentylacyjne Vental System. Szeroka gama wariantów central pozwala na ich zastosowanie w prawie każdym pomieszczeniu. Według szacunków, poszerzone portfolio może przynieść spółce wzrost przychodów ze sprzedaży tej grupy produktowej o około 20% w skali roku _ – czytamy w komunikacie.

_ - Konsekwentne poszerzanie asortymentu, dzięki wprowadzaniu do oferty nowych produktów oraz uruchamianiu nowych linii produkcyjnych, to jeden z kluczowych czynników rozwoju Centrum Klima. Centrale wentylacyjne pod własną marką, Vental System, to najnowsza propozycja spółki. Przewidujemy, że dzięki poszerzeniu oferty w ciągu kolejnych kwartałów zwiększymy obroty tą kategorią produktów o około 20%. Wierzę, że dzięki doskonałym parametrom technicznym nowych central w połączeniu z atrakcyjniejszą ceną osiągniemy wzrost sprzedaż naszych central umacniając pozycję Centrum Klima nie tylko na rynku polskim, ale również w Europie Zachodniej _ – powiedział prezes Centrum Klima, Marek Perendyk.

Centrale wentylacyjne Vental System są dostępne w punktach sprzedaży na terenie całej Polski.Ponadto, rynkami zbytu nowych urządzeń są już kraje Europy Zachodniej, a przede wszystkim producenci i dystrybutorzy z Niemiec i Szwajcarii, podano również.

Spółka Centrum Klima miała 1,30 mln zł zysku netto w I kw. 2010 roku wobec 1,26 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody wyniosły 17,05 mln zł wobec 17,05 mln zł rok wcześniej.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: centrum klima, ckl, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz