Notowania

centrum klima
21.12.2010 16:55

Centrum Klima spodziewa się konsolidacji branży klimatyzacyjnej

Centrum Klima spodziewa się w przyszłym roku konsolidacji branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Jednocześnie do końca roku 2012 spółka chce zwiększyć swoje moce produkcyjne czterokrotnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maica/iStockphoto)

Centrum Klima spodziewa się w przyszłym roku konsolidacji branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Jednocześnie do końca roku 2012 spółka chce zwiększyć swoje moce produkcyjne czterokrotnie, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Marka Perendyka.

_ - Liczymy na to, że rok 2011 będzie jeszcze lepszy nie tylko dla nas, ale i dla całej branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Sadzę, że będzie to okres wzmożonej konsolidacji sektora. Małe i słabe firmy, aby przerwać, będą potrzebowały wsparcia większych podmiotów. Mam także nadzieję, że polska branża budowlana – podążając za tendencjami światowymi – zacznie bardziej doceniać jakość produktów i wiarygodność kontrahentów _ – powiedział Perendyk.

Dzięki zakończeniu inwestycji, jaką jest kompleks biurowo-produkcyjno-magazynowy w Wieruchowie, moce produkcyjne Centrum Klima wzrosły już dwukrotnie. _ - Wciąż mamy jednak więcej zamówień niż jesteśmy w stanie zrealizować. Dlatego do końca roku 2012 chcemy zwiększyć nasze możliwości czterokrotnie. Już wkrótce uruchomimy nową, bardzo zaawansowaną technologicznie linię produkcyjną. Do tej pory na świecie funkcjonują tylko dwa podobne urządzenia, dlatego spodziewamy się zainteresowania kontrahentów z całego świata _ – dodał prezes.

Zaznaczył, że celem firmy jest zwiększenie udziału eksportu nawet do 45 proc. przychodów. W tym roku spółka rozpoczęła eksport do takich krajów jak Austria, Chorwacja, Wyspy Owcze, Maroko, Szwajcaria i Turcja. Rozszerzyła też współpracę z kontrahentami w Szwecji, Ukrainie, Białorusi, Niemczech, Bułgarii, Holandii, Rumunii, Estonii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Belgii, Finlandii, Danii oraz Portugalii. Produkty Centrum Klima są już dostępne w 34 krajach i firma wciąż prowadzi rozmowy z kolejnymi partnerami.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku spółka miała 5,45 mln zł jednostowego zysku netto wobec 5,25 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 63,27 mln zł wobec 53,97 mln złotych.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: centrum klima, ckl, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz