Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PGNiG obniża ceny gazu dla przemysłu. Nowa taryfa od sierpnia

PGNiG obniża ceny gazu dla przemysłu. Nowa taryfa od sierpnia

Fot. LASKI DIFFUSION/EASTNEWS

Rachunki za gaz firm przemysłowych będą od sierpnia niższe o prawie 7 proc. Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził ustaloną przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) nową taryfę. Bez zmian pozostają stawki dla gospodarstw domowych.

"Średnie ceny gazu ziemnego wysokometanowego w stosunku do cen ustalonych w dotychczas obowiązującej taryfie Nr 14/2017 obniżone zostały o 6,7 proc., zaś gazów zaazotowanych o 6,8 proc." - czytamy w komunikacie URE.

Taryfa będzie obowiązywać od 1 sierpnia do 30 września 2017 roku, podało PGNiG.

Taryfa ustalona przez PGNiG dotyczy odbiorców o rocznym zużyciu gazu nie mniejszym niż 25 mln metrów sześciennych, a więc tzw. dużych przedsiębiorców.

PGNiG podkreśliło w swoim komunikacie, że nie ulega zmianie taryfa dla klientów PGNiG OD (gospodarstw domowych) oraz klientów biznesowych (zużywających do 25 mln metrów sześciennych gazu rocznie), która zgodnie z poprzednim komunikatem spółki będzie obowiązywać do 31 grudnia 2017 roku.

Zobacz, gdzie w Europie rachunki za gaz ale też za prąd i wodę są najniższe, a gdzie najwyższe. Jak na tle innych krajów wypada Polska?

 

 

"Z uwagi na utrzymujące się niskie ceny ropy naftowej i niskie ceny gazu ziemnego na rynkach hurtowych w północno-zachodniej Europie, obniżeniu uległ całkowity koszt pozyskania przez PGNiG gazu ziemnego, w porównaniu do kosztu, jaki był przyjmowany do aktualnie obowiązującej taryfy" - czytamy w komunikacie spółki.

Grupa PGNiG to lider na rynku gazu w kraju. Zajmuje się jego wydobyciem, importem gazu oraz magazynowaniem w podziemnych magazynach. Do tego prowadzi dystrybucję paliw gazowych, a także gospodaruje złożami w kraju i za granicą.

pgnig, przemysł, pgn, ceny gazu, obniżki, taryfa ure
ISB
Czytaj także
Polecane galerie