Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cersanit nie zapłaci więcej za Opoczno

0
Podziel się:

Michał Sołowow, główny akcjonariusz Cersanitu planującego przejęcie Opoczna zapowiada, że cena za akcje Opoczna nie zostanie podniesiona.

Michał Sołowow, główny akcjonariusz Cersanitu planującego przejęcie Opoczna zapowiada, że cena za akcje Opoczna nie zostanie podniesiona.

Dla grupy Cersanit wsparciem w rozwoju produkcji w 2007 roku ma stać nowa fabryka na Ukrainie, której otwarcie planowane jest na lato 2007 roku. "Mamy nadzieję, że uda nam się zdobyć zgodę UOKiK. Jeśli nie, to nie kupimy Opoczna. Nie kupimy go też drożej" - powiedział w środę Sołowow na Forum Forbes'a

Dodał, że spodziewa się, że UOKiK podejmie decyzję dotyczącą przejęcia pakietu akcji Opoczna przez Cersanit na początku grudnia.

"Płacimy istotną premię za markę na rynku polskim, ale należy jeszcze włożyć wysiłek, aby zbudować znaczenie tej marki w regionie. Na pewno nie jesteśmy zdecydowani, żeby płacić więcej" - powiedział Sołowow.

Zauważył również, że przejęcie Opoczna to przejmowanie mocy produkcyjnych.

"Jesteśmy w stanie uruchomić w tej spółce wolne moce produkcyjne" - powiedział.

Cersanit wezwał we wrześniu do sprzedaży 16.450.000 sztuk, czyli 100 proc. akcji Opoczna, po cenie 33,5 zł za akcję.

_ Zapisy na sprzedaż akcji Opoczna rozpoczęły się 13 października i potrwają do 21 grudnia 2006 roku. Cersanit nie ma obecnie żadnej akcji Opoczna. _ Cersanit informował wcześniej, że jest zainteresowany dalszym funkcjonowaniem marki Opoczno i uzyskaniem optymalnych korzyści wynikających z jej pozycji rynkowej.

Sołowow poinformował w środę również, że na 8 grudnia 2006 roku zaplanowane zostało walne zgromadzenie rumuńskiego producenta ceramiki sanitarnej, które ma zdecydować o podniesieniu kapitału.

Po jego podwyższeniu udział Cersanitu w tej firmie wzrośnie do około 95 proc. "Pierwsza faza inwestycji w tej firmie ma doprowadzić do produkcji jednego miliona sztuk ceramiki rocznie jeszcze w 2007 roku" - powiedział Sołowow.

Cersanit kupił 77,85 proc. akcji rumuńskiego producenta ceramiki sanitarnej, spółki Romanceram SA, za 2,314 mln euro. Spółka przejęła też, szacowane na 2,4 mln USD, zobowiązania do podwyższenia kapitału Romanceram.

Umowa w sprawie kupna akcji rumuńskiej spółki, od Stowarzyszenia Pracowników Romanceram, została zawarta 26 czerwca tego roku.

Sołowow poinformował, że otwarcie fabryki ceramiki sanitarnej i płytek ceramicznych na Ukrainie planowane jest na lipiec lub sierpień 2007 roku, a pierwsza faza inwestycji ma doprowadzić do mocy produkcyjnych na poziomie 7-10 mln metrów kwadratowych płytek i 1 mln sztuk ceramiki sanitarnej.(

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)