Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

CFI Holding: Inwestycje mogą przekroczyć 72 mln zł do końca tego roku

0
Podziel się:
CFI Holding: Inwestycje mogą przekroczyć 72 mln zł do końca tego roku

CFI Holding ocenia, że do końca roku suma inwestycji ma szansę przekroczyć 72 mln zł, poinformował ISBnews wiceprezes Michał Kawczyński.

"Łącznie do końca III kw. br. zainwestowaliśmy ponad 55 mln zł. Kwota ta powinna wzrosnąć do końca roku, stanowiąc znakomitą bazę dla dalszego dynamicznego rozwoju spółki. Do końca roku suma inwestycji ma szansę przekroczyć 72 mln zł. Warto zwrócić uwagę, że zdołaliśmy zwiększyć również zysk netto - skonsolidowany po trzech kwartałach br. wyniósł blisko 60 mln zł, co wobec blisko 14 mln zł z analogicznego okresu roku ubiegłego dało dynamikę rzędu 337%. W naszej ocenie to może być rekordowy rok w historii naszej działalności i punkt zwrotny w jej rozwoju" - powiedział ISBnews Kawczyński.

Po trzech kwartałach br. grupa CFI Holding miała przychody netto w wysokości ponad 91,2 mln zł, co oznacza to wzrost o prawie 34% r/r. Skonsolidowany zysk operacyjny wyniósł ponad 78 mln zł (354% wzrostu r/r). Dynamika przychodów, jak i inwestycji, jest skutkiem wdrożenia w latach 2014/2015 planów inwestycyjnych, mających na celu rozbudowę bazy posiadanych przez spółkę nieruchomości hotelowych i komercyjnych w kluczowych i strategicznych miastach w Polsce. Podjęte działania w 2014 r. zaowocowały realizacją i finalizacją określonych transakcji, w tym nabyciem strategicznych dla spółki nieruchomości w m.in.: Gdańsku, Gdyni, Toruniu, Opolu, Wrocławiu, Falentach czy Łodzi.

Niezależnie od nabywania nieruchomości, spółka planowo prowadziła szereg prac inwestycyjnych - zarówno w posiadanych od dawna obiektach, jak również w nieruchomościach nabytych w latach 2015/2016, co zaowocowało dynamika przychodów z poszczególnych segmentów rynku, na którym działa spółka. W znacznej większości wzrost ten został odnotowany w segmencie hotelarskim z powodu wprowadzenia na rynek nowych, zmodernizowanych obiektów oraz zwiększenia liczby pokoi hotelowych. W ocenie spółki, segment ten będzie nadal będzie rósł z roku na rok, z uwagi na realizowane inwestycje w kilku obiektach które powinny zostać zakończone w 2017 r. o czym spółka informowała rynek.

"W tej chwili realizujemy inwestycje hotelowe w naszych własnych obiektach, umiejscowionych na Śląsku, we Wrocławiu, Gdańsku oraz Łodzi. Jest to nasza odpowiedz na dość dynamiczny rozwój rynku usług hotelowych, który w naszej ocenie w okresie najbliższych kilku lat nie powinien znacząco spowolnić. Widzimy tu sporą przestrzeń do działania ze względu na stały wzrost turystyki oraz rosnące zapotrzebowanie na usługi hotelarsko-konferencyjno-szkoleniowe ze strony firm. Wyniki finansowe CFI Holding potwierdzają słuszność obranego przez nas kursu" - stwierdził wiceprezes.

CFI Holding działa w segmencie nieruchomości komercyjnych, mieszkaniowych oraz hotelarskich bezpośrednio zarządzanych przez Central Fund of Immovables, Towarzystwo Budownictwa Społecznego Nasze Kąty. oraz CFI Hotels Group będącej operatorem 12 hoteli oraz obiektów konferencyjno-szkoleniowych. Akcje spółki notowane są od grudnia 2009 r. na GPW w Warszawie. Spółka w styczniu 2015 r. zmieniła nazwę z Intakus na CFI Holding.

Sebastian Gawłowski

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)