Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Comarch nie wygrał, ale nie złoży odwołania

0
Podziel się:

Comarch zdecydował, że nie będzie składał odwołania w przetargu na ŚKUP - poinformował Paweł Kozyra, rzecznik Comarchu.

Comarch nie wygrał, ale nie złoży odwołania
(endopack/iStockphoto)

*Comarch zdecydował, że nie będzie składał odwołania w przetargu na ŚKUP - poinformował Paweł Kozyra, rzecznik Comarchu. Jako najkorzystniejsza w tym postępowaniu została wybrana oferta konsorcjum Asseco Poland i BRE Banku. *

Wcześniej odwołanie złożone przez krakowską spółkę doprowadziło do unieważnienia przetargu na ŚKUP. - _ Podjęliśmy decyzję o nieskładaniu odwołania _ - powiedział Kozyra. O planowanym złożeniu odwołania informował z kolei Qumak-Sekom.

W przetargu na dostawę, wdrożenie i utrzymanie systemu _ Śląska Karta Usług Publicznych _ jako najkorzystniejsza została wybrana oferta Asseco Poland i BRE Banku o wartości 189,6 mln zł brutto.

Pozostałe dwie oferty w tym postępowaniu złożyły konsorcja: Comarch, ATM Systemy Informatyczne, mPay i Getin Noble Bank (wartość brutto 276,6 mln zł) oraz Qumak-Sekom, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i Bank Gospodarstwa Krajowego (wartość brutto 209,7 mln zł). Zostały one ocenione na odpowiednio 430,2 pkt. i 548,34 pkt. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 196,8 mln zł brutto. KZK GOP na początku lipca po raz drugi ogłosił przetarg na Śląską Kartę Usług Publicznych.

KZK GOP już raz, w listopadzie 2010 r. ogłaszał przetarg na ŚKUP. W maju jako najkorzystniejsza w tym postępowaniu została wybrana oferta konsorcjum w składzie Qumak-Sekom, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i BRE Bank o wartości 160,6 mln zł. Poza konsorcjum Qumaka-Sekom ofertę w tym przetargu złożył Comarch w konsorcjum ze SkyCash Poland. Jej wartość wynosiła 484 mln zł brutto. Comarch złożył wówczas do KIO odwołanie na decyzję o wyborze najkorzystniejszej oferty, które zostało uwzględnione. Po wyroku KIO zamawiający zdecydował się unieważnić przetarg.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)