Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Twórcy gry "Wiedźmin" ciągle tajemniczy. Trwają prace nad ogromnym projektem

Twórcy gry "Wiedźmin" ciągle tajemniczy. Trwają prace nad ogromnym projektem

Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt Fot. cd projekt red
Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt

- To jest ogromny projekt. Najwięcej sił twórczych i środków przeznaczamy na "Cyberpunka" - tak o nowej grze mówi Adam Kiciński, prezes CD Projekt. Nad produkcją czuwa trzy razy większa ekipa niż w przypadku wiedźmińskiej karcianki "Gwint".

Przygotowywana przez CD Projekt gra "Cyberpunk 2077" to jest projekt "ogromny, bardzo ambitny", z którym spółka wiąże ogromne nadzieje - poinformował prezes CD Projektu Adam Kiciński. W rozmowie z inwestorzy.tv podkreślił, że CD Projekt liczy, iż może zrobić w przyszłości "ogromny" krok z "Cyberpunkiem".

- To jest gra, którą zapowiedzieliśmy dość dawno temu. Cały czas nad nią pracujemy. Jeszcze nie wystartowała kampania, tak że poza tą historyczną zapowiedzią milczymy - przyznaje prezes. - Przyjdzie taki moment, kiedy pokażemy, co zrobiliśmy. Ale to jeszcze nie w tej chwili. Natomiast "Cyberpunk" to jest projekt ogromny, bardzo ambitny, z którym wiążemy ogromne nadzieje.

- Z każdym "Wiedźminem" robiliśmy bardzo duży krok, w każdym wymiarze - w wymiarze jakościowym, w wymiarze rozpoznawalności naszej firmy, w wymiarze finansowym. I jesteśmy przekonani, że stać nas w przyszłości na kolejny duży krok, tylko to jest bardzo dużo pracy - przyznaje Kiciński.

Wskazuje, że CD Projekt musi uporać się z wieloma wyzwaniami i nauczyć się robić gry multi-player'owe (gry dla wielu graczy).

Cyberpunk 2077. Nowy projekt twórców "Wiedźmina"


 

Prezes podkreśla, że "najwięcej sił twórczych i najwięcej środków" spółka przeznacza obecnie na "Cyberpunka". Zespół twórczy dla tej gry jest trzy razy większy od zespołu projektu "Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana", który także jest w tej chwili w fazie produkcji.

Cała uwaga firmy skupia się na produkcji własnych gier i na razie CD Projekt nie myśli o rozwoju firmy poprzez przejęcia. Nie wyklucza jednak, że jeśli pojawiłaby się firma albo zespół, który odpowiadałby zasadom i celom pracy CD Projektu, w grę mogłoby wchodzić jego akwizycja.

- Jako CD Projekt nie mamy na oku wielkich inwestycji. (...) Oczywiście, gdyby kiedyś się zdarzyło, że jest opcja zainwestowania w coś, co jeszcze przyspiesza nasz biznes, czemu nie, ale ja takich opcji na razie nie widzę. Musiałaby to być firma albo zespół, który nam bardzo pasuje - komentuje prezes Kiciński.

Biznes CD Projekt opiera się na dwóch fundamentach: produkcji gier w ramach studia deweloperskiego CD Projekt Red oraz globalnej cyfrowej dystrybucji gier realizowanej przez serwis GOG.com.

Studio CD Projekt Red jest znane na świecie jako twórca trylogii gier o Wiedźminie, postaci wzorowanej na bohaterze sagi Andrzeja Sapkowskiego. Ostatnia gra studia "Wiedźmin 3: Dziki Gon" miała swoją premierę 19 maja 2015 roku i sprzedała się w 6 mln egzemplarzy w zaledwie 6 tygodni od wydania.

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
lol
2017-10-12 14:09
robia go tak dlugo ze pewnie w 2077 bedzie gotowy
Cezar
2017-10-10 23:13
A Sapkowski wzorował się na Tolkienie... Czerpał garściami, wiadrami..
PrzemyslawCalifornia
2017-10-10 19:18
Nice. Hopefully Cyberpunk will be a huge success so that the firm can grow internationally and manifest its brand. Keep on conquering the new industries, Poland!