Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cyfrowy Polsat, Polkomtel i Mobyland mają umowę na transmisję danych

0
Podziel się:

Wartość kontraktu to 5,2 mld złotych.

Cyfrowy Polsat, Polkomtel i Mobyland mają umowę na transmisję danych

Cyfrowy Polsat, Polkomtel i Mobyland z grupy Midasa zawarły dwa porozumienia określające nowe warunki współpracy w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych związanych z transmisją danych o łącznej wartości 5,2 mld zł.

Według komunikatu, Polkomtel złożył do Mobyland zamówienie na pakiet danych o wielkości 1.571,68 mln GB. Łączna wartość zamówienia wynosi 3.772,04 mln zł netto, przy czym nadwyżka płatności za poprzednie zamówienie złożone przez Polkomtel do Mobyland, względem faktycznego zużycia, w wysokości 144,56 mln zł zostanie zaliczona na poczet płatności.

Łączna wartość drugiego zamówienia wynosi 1.442,19 mln zł netto przy czym nadwyżka płatności za poprzednie zamówienie złożone przez Cyfrowy Polsat do Polkomtelu, względem faktycznego zużycia, w wysokości 19,63 mln zł zostanie zaliczona na poczet płatności za zamówienie.

_ - Porozumienia i zamówienia zawarte między spółką, Polkomtelem i Mobylandem stanowią istotny element realizacji strategii grupy kapitałowej Cyfrowy Polsat, zakładającej świadczenie klientom usługi zintegrowanej, obejmującej w szczególności usługi dostępu do Internetu LTE. W wyniku sukcesu sprzedażowego programu usług zintegrowanych smartDOM oraz usługi nielimitowanego dostępu do Internetu LTE, dynamicznie rośnie liczba użytkowników usług internetowych grupy kapitałowej Cyfrowy Polsat, co przekłada się na rosnące koszty transmisji danych _ - czytamy w komunikacie.

Pakiety danych zakupione w ramach opisanych powyżej zamówień zaspakajają średnioterminowe potrzeby biznesowe grupy kapitałowej Cyfrowy Polsat, a niższa stawka jednostkowa za 1 GB danych umożliwia zaoferowanie klientom wysokiej jakości usług internetowych na konkurencyjnych warunkach, co może przełożyć się na utrzymanie wysokiej dynamiki pozyskiwania klientów lub wyższą rentowność świadczonych usług w przyszłości, podano również.

Polkomtel i Cyfrowy Polsat to zintegrowana grupa medialno-telekomunikacyjna kontrolowana przez Zygmunta Solorza Żaka.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)