Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cyfrowy Polsat ma 3,2 mln abonentów

0
Podziel się:

Cyfrowy Polsat pozyskał w grudniu około 200 tys. nowych abonentów i na koniec 2009 roku miał ich 3,2 miliona. Łączna liczba użytkowników dekoderów spółki wynosiła 3,9 miliona.

Cyfrowy Polsat ma 3,2 mln abonentów
(Emily2k/Dreamstime.com)

_ W czwartym kwartale 2010 roku baza abonentów Cyfrowego Polsatu wzrosła o 286 tysięcy do 3,2 miliona. W ciągu całego roku platforma pozyskała netto 476 tysięcy nowych abonentów. Dodatkowo, 700 tysięcy klientów posiadających dekoder Cyfrowego Polsatu ma dostęp do bezpłatnych kanałów niekodowanych i w dowolnym momencie może skorzystać z oferty pakietowej lub usługi VOD, wnosząc opłatę w odpowiedniej wysokości. Oznacza to 3,9 miliona potencjalnych użytkowników dekoderów Cyfrowego Polsatu, co stanowi 28 proc. wszystkich gospodarstw domowych _ - napisano w komunikacie.

Cyfrowy Polsat podał, że jest czwartą co do wielkości platformą płatnej telewizji satelitarnej w Europie: po brytyjskim Sky, francuskim Canal Sat i Sky Italia.

_ - Jestem bardzo zadowolony ze sprzedaży i wzrostu liczby abonentów w zeszłym roku. Osiągnięte wyniki są zgodne z celami strategicznymi, które sobie stawialiśmy. Zarówno cały czwarty kwartał, jak i grudzień, który przyniósł wzrost bazy abonentów o 200 tysięcy są jednymi z najlepszych w całej naszej historii. Co warto podkreślić, liczba ta nie zawiera dekoderów udostępnianych w ramach promocji Drugi dekoder gratis. Zestaw tych dwóch dekoderów traktujemy jako jednego abonenta. Cieszy mnie, że wyniki te osiągnęliśmy mimo dużej konkurencji na rynku, co potwierdza silną pozycję Cyfrowego Polsatu _ - powiedział Dominik Libicki, prezes spółki.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku Cyfrowy Polsat miał 188,88 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 227,17 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 982,99 mln zł wobec 817,11 mln złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)