Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czesi mogą nie przejąć Bogdanki

0
Podziel się:

Zarząd Bogdanki jest zdecydowanie przeciwny próbie przejęcia przez New World Resources

Czesi mogą nie przejąć Bogdanki
(hha124l/CC/Flickr)

Zarząd Bogdanki jest zdecydowanie przeciwny próbie przejęcia przez New World Resources. Jego zdaniem cena proponowana przez NWR, spółkę należącą do Zdenka Bakali, jest rażąco niższa od wartości godziwej spółki.

_ Zarząd wskazuje na ryzyko znacznych negatywnych skutków przejęcia dla spółki oraz brak jakichkolwiek korzyści finansowych, technologicznych czy organizacyjnych z niego wynikających _ - napisano w oświadczeniu zarządu Bogdanki.

_ Dodatkowo, zdaniem zarządu, cena zaproponowana przez wzywającego nie odpowiada wartości godziwej spółki, toteż zarząd zaleca nie odpowiadanie na wezwanie oraz pozostanie akcjonariuszem spółki _ - dodano.

Zarząd Bogdanki ocenia, że cena 100,75 zł za akcję kopalni jest _ rażąco niższa od wartości godziwej _, gdyż nie uwzględnia efektów ekonomiczno-finansowych realizowanego w spółce programu inwestycyjnego, prowadzącego do podwojenia wielkości produkcji węgla do 2014 roku, właściwej premii za kontrolę nad spółką oraz długoterminowych perspektyw działalności spółki.

Zarząd podkreśla, że Bogdanka ma wiele przewag konkurencyjnych w regionie: jest najbardziej efektywna, ma największą średnią wydajność, a ta przewaga konkurencyjna będzie się powiększać dzięki inwestycjom, jeśli spółka pozostanie niezależnym podmiotem.

Zarząd zwraca uwagę, że NWR w wezwaniu nie wspomina o ewentualnych efektach synergii, które miałyby pozytywny wpływ na wyniki Bogdanki, nie przedstawia też jasno roli lubelskiej kopalni w rozwoju projektów inwestycyjnych NWR w Polsce.

5 października NWR wezwał do sprzedaży 34.013.590 akcji Bogdanki, stanowiących 100 proc. kapitału, po 100,75 zł za akcję.

Wezwanie dojdzie do skutku, gdy będą zapisy na 75 proc. akcji Bogdanki. NWR zamierza wycofać Bogdankę z giełdy. Chce, aby zespół zarządzający Bogdanki kierował działalnością połączonej grupy w Polsce, włącznie z planowaną inwestycją NWR w Dębieńsku, a ponadto, aby stał na czele przyszłych akwizycji i nowych projektów w Polsce.

Zapisy będą przyjmowane od 25 października do 29 listopada.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t92452.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/zwiazkowcy;z;bogdanki;nwr;dazy;do;wrogiego;przejecia,114,0,694642.html) Związkowcy z Bogdanki: NWR dąży do wrogiego przejęcia Koncern może mieć problemy z przejęciem polskiej kopalni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t92452.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/nwr;uwaza;cene;oferowana;za;akcje;bogdanki;za;uczciwa,165,0,694437.html) NWR uważa cenę oferowaną za akcje Bogdanki za 'uczciwą' Producent węgla New World Resources (NWR) uważa, że proponuje uczciwą cenę w wezwaniu na akcje LW Bogdanka, ale jeśli akcjonariusze polskiej spółki nie zgodzą się na zaoferowaną cenę, NWR zrezygnuje z akwizycji.
Turcja od 2770 PLN
Hiszpania od 999 PLN
Meksyk od 5909 PLN
Malediwy od 5061 PLN

Ankieta

Czy planujesz zakup akcji GPW?

Zdecydowanie tak
Zależy od warunków emisji i sytuacji na giełdzie
Zdecydowanie nie
Jeszcze nie wiem

Narzędzia

alt="Aviva OFE wycenia wyżej Bogdankę niż NWR _ /> _blank" href="http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/fota;sa,FOT,informacje.html">fot: hha124l/CC/Flickr _
_ 2010-10-06 17:17 __ _

_ Aviva OFE wycenia wyżej Bogdankę niż NWR _

_ _

_ Aviva OFE, główny akcjonariusz Bogdanki, ocenia, że wartość Bogdanki jest znacząco wyższa od ceny proponowanej przez NWR w wezwaniu. _

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)