Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czeski CEZ podtrzymuje prognozę zysku

0
Podziel się:

Spadek wyników rok do roku odzwierciedla ciągłe pogarszanie warunków w energetyce - napisano w komunikacie.

Czeski CEZ podtrzymuje prognozę zysku
(Paul Glazzard/CC BY-SA 2.0/Wikimedia)

Grupa CEZ, która w pierwszym półroczu tego roku wypracowała 39,9 mld CZK EBITDA, podtrzymuje całoroczną prognozę EBITDA na poziomie 70,5 mld CZK.

Zysk netto, skorygowany o zdarzenia jednorazowe, ma wynieść w tym roku 29 mld CZK. Po pierwszym półroczu 2014 roku przychody operacyjne grupy CEZ wyniosły 101,7 mld CZK, EBITDA sięgnęła 39,9 mld CZK, a zysk netto 17,2 mld CZK.

_ - Spadek wyników rok do roku odzwierciedla ciągłe pogarszanie warunków w energetyce, spadające ceny energii na rynku hurtowym oraz wyjątkowo ciepłą i suchą tegoroczną zimę. Grupa CEZ próbuje to zbilansować obniżką kosztów stałych i dodatkowymi możliwościami biznesowymi _ - napisano w komunikacie.

Daniel Benes, prezes grupy, napisał, że CEZ pracuje nad całościową obniżką kosztów.

_ - Obniżyliśmy już tegoroczne koszty stałe, eliminując negatywny wpływ czynników zewnętrznych na perspektywy wyniku EBITDA w tym roku. Ustaliliśmy też ambitne cele dotyczące obniżek w 2015 i 2016 roku. Zamierzamy obniżyć stałe koszty operacyjne o 16 proc. w porównaniu z naszym planem biznesowym _ - powiedział Benes cytowany w komunikacie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)