Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MCI.EuroVentures przejmuje kontrolę nad ATM. Będą kolejne inwestycje

MCI.EuroVentures, fundusz z Grupy MCI zwiększy zaangażowanie w spółce ATM. Wraz z AMC Capital IV Albatros będzie kontrolować 94,5 proc. udziałów. Przejmie jedną czwartą akcji od funduszu, którego większość certyfikatów przypada spadkobiercom Tadeusza Czichona, założyciela spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MCI)
Maciej Kowalski jest jednym z zarządzających funduszem MCI.EuroVentures.

- Zwiększenie naszego zaangażowania w spółkę jest wynikiem sprawnej realizacji strategii przyjętej wraz z zarządem, kierowanym przez Sławomira Koszołko. Dodatkowo, rynek data center ma bardzo silne fundamenty wzrostu, takie jak chociażby spodziewany 25-procentowy wzrost ilości przesyłanych średniorocznie danych, czy lokowanie centrów danych w coraz bliższej odległości od użytkowników - komentuje Maciej Kowalski (na zdjęciu), zarządzający funduszem MCI.EuroVentures.

Jak podaje spółka, transakcja jest wynikiem porozumienia pomiędzy MCI.EV a ATP FIZAN, zawartego w czasie pierwotnej inwestycji funduszu w 2016 roku. W ramach tej transakcji ATP FIZAN sprzeda 9 119 040 akcji ATM po cenie 11,18 zł za sztukę.

Operacja zostanie rozliczona 27 września. Po transakcji, MCI.EuroVentures, wraz z AMC Capital IV Albatros, będą kontrolować 94,5 proc. akcji ATM S.A.

Crowdfunding czy venture capital. Jakie wsparcie wybrać dla swojego biznesu

"Inwestycja w ATM wpisuje się w strategię MCI.EuroVentures, który planuje 2-3 nowe inwestycje w perspektywie najbliższych 12 miesięcy. Fundusz poszukuje dojrzałych spółek w Polsce i regionie Europy Środkowo- Wschodniej, działających w obszarze innowacyjnej gospodarki lub szukających możliwości zbudowania trwałych przewag konkurencyjnych poprzez transformację cyfrową. Pojedyncza inwestycja funduszu może osiągnąć 25-50 mln euro" - czytamy w komunikacie MCI.

Według MCI, światowy rynek dostawców usług data center podlega dynamicznym zmianom. W 2017 roku zawarto pięć znaczących transakcji zmiany właściciela dużych graczy, na łączną kwotę prawie 10 mld euro. Wyceny w sektorze od dekady utrzymują się na wysokim dwucyfrowym poziomie.

MCI Capital, za pośrednictwem funduszy PE/VC, realizuje inwestycje w obszarze early stage, growth stage i expansion/buyout stage w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Europie Zachodniej i Skandynawii oraz w krajach rozwijających się (Turcji i Rosji). Spółka jest notowana na GPW od 2001 roku.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

Tagi: data center, fundusze, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-09-2018

JanWg mnie spółkę ATM powinien przejąć skarb państwa a nie jakieś prywatny zagraniczny fundusz. I tyle w temacie. To są za grube tematy żeby sprzedawać … Czytaj całość

18-09-2018

Bestie z piekła rodem Reptilianie Jaszczuroludzie u nasGwiżdżę na jego pieniądze, ale ten ktoś wygląda /nienaturalnie/-źle mu z gałek ocznych patrzy. Czarne oczy żal proroczy 2018-09-18 07:47 Nie znoszę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)