Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MCI.EuroVentures przejmuje kontrolę nad ATM. Będą kolejne inwestycje

2
Podziel się:

MCI.EuroVentures, fundusz z Grupy MCI zwiększy zaangażowanie w spółce ATM. Wraz z AMC Capital IV Albatros będzie kontrolować 94,5 proc. udziałów. Przejmie jedną czwartą akcji od funduszu, którego większość certyfikatów przypada spadkobiercom Tadeusza Czichona, założyciela spółki.

Maciej Kowalski jest jednym z zarządzających funduszem MCI.EuroVentures.
Maciej Kowalski jest jednym z zarządzających funduszem MCI.EuroVentures. (MCI)
bFgrnsiJ

- Zwiększenie naszego zaangażowania w spółkę jest wynikiem sprawnej realizacji strategii przyjętej wraz z zarządem, kierowanym przez Sławomira Koszołko. Dodatkowo, rynek data center ma bardzo silne fundamenty wzrostu, takie jak chociażby spodziewany 25-procentowy wzrost ilości przesyłanych średniorocznie danych, czy lokowanie centrów danych w coraz bliższej odległości od użytkowników - komentuje Maciej Kowalski (na zdjęciu), zarządzający funduszem MCI.EuroVentures.

Jak podaje spółka, transakcja jest wynikiem porozumienia pomiędzy MCI.EV a ATP FIZAN, zawartego w czasie pierwotnej inwestycji funduszu w 2016 roku. W ramach tej transakcji ATP FIZAN sprzeda 9 119 040 akcji ATM po cenie 11,18 zł za sztukę.

bFgrnsiL

Operacja zostanie rozliczona 27 września. Po transakcji, MCI.EuroVentures, wraz z AMC Capital IV Albatros, będą kontrolować 94,5 proc. akcji ATM S.A.

Zobacz także: Crowdfunding czy venture capital. Jakie wsparcie wybrać dla swojego biznesu

"Inwestycja w ATM wpisuje się w strategię MCI.EuroVentures, który planuje 2-3 nowe inwestycje w perspektywie najbliższych 12 miesięcy. Fundusz poszukuje dojrzałych spółek w Polsce i regionie Europy Środkowo- Wschodniej, działających w obszarze innowacyjnej gospodarki lub szukających możliwości zbudowania trwałych przewag konkurencyjnych poprzez transformację cyfrową. Pojedyncza inwestycja funduszu może osiągnąć 25-50 mln euro" - czytamy w komunikacie MCI.

bFgrnsiR

Według MCI, światowy rynek dostawców usług data center podlega dynamicznym zmianom. W 2017 roku zawarto pięć znaczących transakcji zmiany właściciela dużych graczy, na łączną kwotę prawie 10 mld euro. Wyceny w sektorze od dekady utrzymują się na wysokim dwucyfrowym poziomie.

MCI Capital, za pośrednictwem funduszy PE/VC, realizuje inwestycje w obszarze early stage, growth stage i expansion/buyout stage w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Europie Zachodniej i Skandynawii oraz w krajach rozwijających się (Turcji i Rosji). Spółka jest notowana na GPW od 2001 roku.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

bFgrnsjm
fundusze
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Jan
3 lata temu
Wg mnie spółkę ATM powinien przejąć skarb państwa a nie jakieś prywatny zagraniczny fundusz. I tyle w temacie. To są za grube tematy żeby sprzedawać to funduszowi. I NIE ważne za jakie pieniądze.
Bestie z piek...
3 lata temu
Gwiżdżę na jego pieniądze, ale ten ktoś wygląda /nienaturalnie/-źle mu z gałek ocznych patrzy. Czarne oczy żal proroczy 2018-09-18 07:47 Nie znoszę ludzi o mocno ciemnych oczach, gdyż z reguły są niecywilizowani. oraz nieokrzesani. To indywiduum powyżej podpada pod opis. Sam mam piwne. ( wpis spod artykułu o ekspansji orlenu )