Notowania

phn
09.04.2014 10:01

Data room w PHN będzie działał do połowy kwietnia

W virtual data room zebrane są informacje dotyczące PHN, w tym aktualny raport z wyceny aktywów spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lech Gawuc/REPORTER)

Działanie data room, w którym potencjalni inwestorzy mogą uzyskać informacje o Polskim Holdingu Nieruchomości, zostało przedłużone do 15 kwietnia - poinformował wiceminister skarbu Paweł Tamborski.

_ - Przedłużyliśmy działanie data room w PHN do 15 kwietnia _ - powiedział dziennikarzom Tamborski. Wcześniej zakładano, że virtual data room będzie funkcjonował do końca marca.

W virtual data room zebrane są informacje dotyczące PHN, w tym aktualny raport z wyceny aktywów spółki. Zgodnie z raportem sporządzonym przez CBRE wartość portfela nieruchomości grupy na koniec 2013 r. wyniosła 2,23 mld zł. Wycena objęła 171 nieruchomości.

Wiceminister Tamborski informował już, że są podmioty zainteresowane PHN, ale nie podaje szczegółów. Według prasowych informacji, wśród potencjalnych inwestorów znajdować się mogą Ghelamco oraz fundusz Lone Star lub należący do niego Globe Trade Centre. Spółką zainteresowane są też fundusze private equity.

PHN w 2013 roku wypracował 99 mln zł jednostkowego zysku netto, który w całości chce przeznaczyć na dywidendę dla akcjonariuszy. Zarząd chce, by PHN dzielił się z akcjonariuszami zyskiem także w przyszłości, ale uzależnia to od planów inwestycyjnych. PHN powstał w 2011 roku i dotąd spółka nie dzieliła się z akcjonariuszami zyskiem.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce PHN i o pozostałych spółkach z GPW

MSP chce do połowy 2014 roku przeprowadzić drugi etap prywatyzacji PHN przez publiczne wezwanie i liczy na uzyskanie premii za kontrolę. Skarb Państwa posiada obecnie blisko 73 proc. akcji PHN. W pierwszym etapie, na początku 2013 roku, Skarb Państwa sprzedał 25 proc. akcji PHN, a spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

Doradcami Skarbu Państwa w procesie prywatyzacji PHN są Deutsche Bank i Societe Generale.

Tagi: phn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz