Notowania

arteria
17.09.2014 11:50

DI Investors bardzo wysoko wycenił akcje Arterii

Analitycy, w raporcie z 16 września, metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych wycenili jedną akcję spółki na 28,9 złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Analitycy DI Investors, w raporcie z 16 września, metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych wycenili jedną akcję Arterii na 28,9 złotego.

Wycena metodą porównawczą wskazuje zdaniem analityków na wartość jednej akcji na poziomie 28,5 złotego. Raport został przygotowany przy kursie 16,8 złotego.

W ocenie analityków DI Investors źródłem wzrostu zysków spółki w kolejnych latach będzie głównie zwiększanie bazy call center oraz uruchomienie nowego projektu z zakresu aktywnej sprzedaży produktów finansowych.

Znormalizowany zysk EBITDA Arterii według prognoz DI Investors ma wzrosnąć do 16,1 mln zł w 2014 i 17,8 mln zł w 2015 roku. W ubiegłym roku spółka miała 15,9 mln zł skorygowanego wyniku EBITDA.

Autorzy raportu stwierdzili ponadto, że stabilne przepływy pieniężne i niskie zadłużenie ma pozwolić spółce na regularny wzrost dywidendy. Prognozowana na 2014 rok stopa dywidendy to 4,5 proc. W 2015 roku ma ona wzrosnąć do 6,2 procent.

Analitycy ocenili w rekomendacji, że ponad 20 proc. spadku kursu Arterii od początku roku jest _ nieuzasadnione biorąc pod uwagę obiecujące perspektywy rozwoju grupy _.

Tagi: arteria, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz