Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Dino Polska zastąpi Alumetal w mWIG40

0
Podziel się:

W związku z kwartalną korektą portfeli indeksów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), po sesji 16 czerwca 2017 r. do indeksu mWIG40 wejdzie Dino Polska, a w indeksie sWIG80 znajdzie się Alumetal i CFI Holding, podała Giełda.

Dino Polska zastąpi Alumetal w mWIG40
(materiały prasowe)

W związku z kwartalną korektą portfeli indeksów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, po sesji 16 czerwca 2017 r. do indeksu mWIG40 wejdzie Dino Polska, a w indeksie sWIG80 znajdzie się Alumetal i CFI Holding, podała Giełda.

"W wyniku korekty portfele indeksów WIG20, WIG20TR, WIG30 oraz WIG30TR pozostaną bez zmian, natomiast w indeksach WIG20 oraz WIG20TR udział spółki PKN Orlen zostanie ograniczony do 15%, a w indeksach WIG30 oraz WIG30TR udziały spółek PKN Orlen, PKO BP i PZU zostaną ograniczone do 10 proc." - napisano w komunikacie.

W indeksie mWIG40 nową spółką będzie Dino Polska, a skład indeksu opuści Alumetal.

Ta spółka przejdzie do sWIG80, do którego dołączy też CFI Holding. Indeks małych spółek opuszczą CP Group i JW Construction.

Ranking indeksów został sporządzony po sesji 19 maja br. W rankingu uwzględniono obroty akcjami za okres ostatnich 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia rankingu, zaś wartość akcji w wolnym obrocie została obliczona na podstawie kursu zamknięcia akcji z dnia 18 maja 2017 r. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki z ostatniego kwartyla kapitalizacji w wolnym obrocie, wyjaśniono.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)