Notowania

lentex
29.01.2014 10:00

DM Banku BPS zaleca kupowanie akcji spółki Lentex

- Oczekujemy, że zyski spółki będą rosły w kolejnych latach, co będzie wynikać z dalszych korzyści restrukturyzacyjnych oraz wzrostu organicznego - napisali analitycy w raporcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime.com)

DM Banku BPS, w raporcie z 22 stycznia, rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki Lentex od zalecenia _ kupuj _ z ceną docelową na poziomie 10 zł. Raport wydano przy kursie 7,49 zł, a we wtorek na zamknięciu sesji giełdowej wynosił on 8,06 złotego.

_ - Oczekujemy, że zyski spółki będą rosły w kolejnych latach, co będzie wynikać z dalszych korzyści restrukturyzacyjnych oraz wzrostu organicznego. Uważamy, że EBITDA Lentex wzrośnie o 32 proc. rdr w 2013, (zgodne z prognozą zarządu) oraz o kolejne 10 proc. rdr w 2014, co uważamy za atrakcyjne _ - napisali analitycy w raporcie.

Dodali, że podoba im się ekspozycja spółki na wysokomarżowe oraz perspektywiczne segmenty, tj. hydronin dla branży motoryzacyjnej oraz profili PVC, które generują łącznie 60 proc. EBITDA firmy.

_ - Kurs Lentex wzrósł o 50 proc. w ciągu ostatnich 6 miesięcy dając zwrot 35 proc. lepszy od indeksu WIG, jednakże uważamy, że dalsze wzrosty są możliwe. Spółka jest tania na wskaźnikach, a posiada dobre perspektywy wzrostu, bardzo solidny bilans i płaci dywidendy _ - poinformowali.

_ - Z drugiej jednak strony istnieje ryzyko, że dalsza restrukturyzacja nie będzie przynosić oczekiwanych rezultatów, a planowane inwestycje się opóźnią, co będzie mieć negatywny wpływ na nasze prognozy zysków _ - podali.

DM Banku BPS prognozuje, że w tym roku spółka wypracuje 43,5 mln zł zysku netto, 56,5 mln zł zysku operacyjnego oraz 436,2 mln zł przychodów.

Tagi: lentex, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz