Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śnieżka
11.03.2013 09:19

DM BDM obniżył rekomendację dla Śnieżki. Sprawdź, co zaleca

Analitycy DM BDM, w raporcie z 6 marca, obniżyli rekomendację Śnieżki do "trzymaj" z "akumuluj". Jednocześnie podnieśli cenę docelową jednej akcji spółki do 48 zł z 36,6 zł wcześniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maica/iStockphoto)

Analitycy DM BDM, w raporcie z 6 marca, obniżyli rekomendację Śnieżki do _ trzymaj _ z _ akumuluj _. Jednocześnie podnieśli cenę docelową jednej akcji spółki do 48 zł z 36,6 zł wcześniej. Rekomendacja została wydana przy kursie 49,45 zł. W piątek na zamknięciu notowań wynosił on 50 złotych.

_ - Biorąc pod uwagę pozytywne zmiany w modelu: niższy od oczekiwań dług netto na koniec IV kw. 2012 r., lepsza od wcześniejszych założeń marża brutto, niższe ceny bieli tytanowej (spadek o około 15-20 proc. rdr w I kw. 2013), spadek stopy wolnej do ryzyka, podwyższamy wycenę jednej akcji Śnieżki z 36,6 zł do 48 zł _ - podano w raporcie.

Dodano, że ostatnie wzrosty kursu zniwelowały w dużej mierze dyskonto z jakim spółka była handlowana w stosunku do zachodniej konkurencji (dla Śnieżki EV/EBITDA'13=8,4x, przy medianie na poziomie 8,7x).

_ - Biorąc pod uwagę obecny kurs zmieniamy zalecenie z 'akumuluj' na 'trzymaj'. Z czynników ryzyka zwracamy uwagę na pierwsze próby testowania rynku przez producentów bieli tytanowej (podstawowy pigment do produkcji farb) pod kątem podwyżek cen (ich wyniki finansowe w IV kw. 2012 r. uległy znacznemu pogorszeniu) _ - napisali analitycy DM BDM.

Tagi: śnieżka, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz