Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM BDM zaleca kupowanie akcji Barlinka

0
Podziel się:

DM BDM w raporcie z 19 listopada rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Barlinka od zalecenia "kupuj", ustalają cenę docelową akcji spółki na poziomie 0,94 złotego.

DM BDM zaleca kupowanie akcji Barlinka
(kryczka/iStockphoto)

DM BDM w raporcie z 19 listopada rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Barlinka od zalecenia _ kupuj _, ustalają cenę docelową akcji spółki na poziomie 0,94 złotego.

Rekomendacja została sporządzona przy cenie 0,75 zł, a w środę na zamknięciu sesji jedna akcja spółki warta była 0,84 złotego.

- _ W naszej opinii obecna wycena rynkowa spółki znajduje się na historycznie niskim poziomie. Biorąc pod uwagę prognozowany mnożnik EV/EBITDA Barlinek handlowany jest na poziomie 6,0-krotności zysków, podczas gdy w 4Q'08 było to 6,3x _ - napisano w raporcie.

- _ Niższe ceny drewna (ok. -13% r/r) będą widoczne na marży dopiero w 1Q'13. Czynnikiem poprawy wyników finansowych powinna być także zmiana struktury asortymentowej deski (wzrost udziału wysokomarżowych produktów jak parkiety lite, dwuwarstwowe czy deski jednolamelowe). Zwracamy ponadto uwagę, że w momencie silniejszego spowolnienia gospodarczego buforem dla wyników spółki będzie osłabienie EUR/PLN. W rezultacie rozpoczynamy wydawanie rekomendacji dla spółki Barlinek od zalecenia KUPUJ ustalając jednocześnie cenę docelową na 0,94 PLN/akcję _ - dodano.

DM BDM prognozuje, że w 2012 roku spółka będzie miała 31,1 mln zł straty netto, a w 2013 roku 18,8 mln zł zysku netto.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)