Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
acp
06.06.2012 14:08

DM BZ WBK wycenia spółki z branży IT

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 1 czerwca wydali rekomendację kupuj dla Compu i Comarchu, podwyższyli rekomendacje dla AB i ABC Data do trzymaj ze sprzedaj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime)

*Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 1 czerwca wydali rekomendację _ kupuj _ dla Compu i Comarchu, podwyższyli rekomendacje dla AB i ABC Data do _ trzymaj _ ze _ sprzedaj _. Rekomendacja dla Asseco Poland została obniżona do _ trzymaj _ z _ kupuj _, a zalecenie dla Action utrzymane na _ kupuj _. *

Poniżej zestawienie rekomendacji DM BZ WBK dla spółek z branży IT:

_ Polski rynek IT jest w dalszym ciągu odporny na zapowiadane spowolnienie gospodarcze. Spółki ucierpiały wprawdzie podczas kryzysu w 2008 r., potem jednak przeprowadziły restrukturyzację, stały się bardziej elastyczne i podniosły zarówno swoje przychody, jak i zysk netto. Przy aktualnych wycenach zalecamy przeważanie w portfelu całego sektora (wcześniej nasze zalecenie było neutralne). Pozytywnie postrzegamy przy tym spółki oferujące oprogramowanie i usługi, neutralnie podchodzimy natomiast do dystrybutorów sprzętu IT (wcześniej zalecaliśmy niedoważanie ich w portfelu) _ - napisano w raporcie.

_ To przychylniejsze spojrzenie na sektor oprogramowania/usług wynika z faktu, że spółki z tej branży mają do dyspozycji więcej obszarów, w których mogą zwiększać wartość swoich produktów i pozyskiwać lojalność klientów. Spośród analizowanych przez nas spółek wybraliśmy Comp i Comarch jako te o największym potencjale wzrostu w segmencie oprogramowania, na rynku dystrybucji sprzętu IT najwyżej oceniamy natomiast potencjał wzrostowy spółki Action. Uważamy, że spółka Comp będzie budowała swoją pozycję rynkową, a w 2013 r. odnotuje wyraźną poprawę wyników. Comarch może z kolei pokazać wreszcie efekty swoich przejęć w Niemczech _ - dodano.

Tagi: acp, cmr, act, cmp, abe, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz