Notowania

tps
03.08.2009 16:46

DM BZWBK zaleca sprzedaż akcji TP SA

Analitycy DM BZWBK w raporcie z 31 lipca utrzymali rekomendację sprzedaj dla Telekomunikacji Polskiej z zaleceniem taktycznym niedoważaj, wyznaczając cenę docelową dla akcji telekomu na poziomie 13,9 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Analitycy DM BZWBK w raporcie z 31 lipca utrzymali rekomendację _ sprzedaj _ dla Telekomunikacji Polskiej z zaleceniem taktycznym _ niedoważaj _, wyznaczając cenę docelową dla akcji telekomu na poziomie 13,9 zł.

W dniu wydania raportu za akcje spółki płacono 14,89 zł, a w poniedziałek o godz. 16.06 kurs wyniósł 15 zł.

_ Bardzo słabe wyniki 2 kwartału 2009 i pesymistyczne perspektywy na lata 2009/10 zmieniają spółkę w najmniej pożądaną inwestycję na najbliższe kwartały. Oficjalne zapowiedzi mówią o spadku przychodów w drugiej połowie 2009 roku silniejszym, niż 6,1 proc. odnotowane w pierwszej połowie 2009 roku, z kontynuacją spadków w 2010 roku. Negatywny wpływ regulatora przenosi się szybko z segmentu komórkowego (cięcia MTR) na telefonię stacjonarną (cięcia F2M) _ - napisano.

_ Co więcej, obecnie obserwowana wojna cenowa może łatwo przerodzić się w wojnę na nakłady inwestycyjne - TPSA zapowiada, że jej CAPEX może sięgnąć 18 proc. sprzedaży w latach 2010-12, co silnie obniży generowany FCF. TPSA może też przegrać proces o DPTG w IV kw. 2009, co potencjalnie wymaże większość rocznego zysku netto _ - dodano.

_ Cena docelowa spółki jest bardzo wrażliwa na kurs euro, a nasze założenie o całorocznym kursie na poziomie 4,3 implikuje cenę docelową na poziomie 13,9 zł. 5 proc. potencjału spadku wobec naszej 12-miesiecznej ceny docelowej oraz wysokie ryzyko przegrania procesu skłaniają nas do utrzymania rekomendacji sprzedaj _ - napisano także.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: tps, bzw, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz