Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

DM IDMSA może przejąć bank

0
Podziel się

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na nabycie przez Dom Maklerski IDMSA 45 proc. akcji WestLB Bank Polska.

DM IDMSA może przejąć bank
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEigSVkR

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na nabycie przez Dom Maklerski IDMSA 45 proc. akcji WestLB Bank Polska. Zgoda KNF była warunkiem zawieszającym transakcję.

_ Zarząd DM IDMSA powziął informację, że Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na nabycie przez DM IDMSA akcji WestLB Bank Polska stanowiących 45 proc. udziału w kapitale zakładowym tego podmiotu _ - czytamy w komunikacie.

O transakcji IDMSA poinformował w marcu. Spółka za 45 proc. akcji banku zapłaci ok. 110-120 mln zł. Pozostałe 55 proc. trafi w ręce specjalnie w tym celu powołanej spółki PL Holdings Sarl - należącej do funduszu Abris Capital Partners, który jest właścicielem m. in. FM Banku.

bEigSVkT

Przedstawiciele IDMSA deklarowali, że inwestycja w bank jest długoterminowa i kluczowa dla tworzonej grupy kapitałowej. Natomiast partner większościowy będzie działać w znacznie krótszym, bo 3-5-letnim horyzoncie, po którym zechce wyjść z inwestycji z zaplanowanym zyskiem. Dlatego praktycznie od momentu przejęcia władzy nad bankiem przez nowych właścicieli rozpoczną się prace nad jego upublicznieniem.

W I półr. 2010 roku IMDSA miał 21,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 19,90 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 75,66 mln zł wobec 57,26 mln złotych.

bEigSVkZ
bEigSVlu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)