Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paged
15.03.2011 13:05

DM Millennium wydał rekomendację "neutralnie" dla Pagedu

Analitycy DM Millennium, w raporcie z 8 marca, wydali rekomendację "neutralnie" dla Pagedu, wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 15,4 złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Analitycy DM Millennium, w raporcie z 8 marca, wydali rekomendację _ neutralnie _ dla Pagedu, wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 15,4 złotego.

Rekomendacja została wydana przy cenie 14,4 zł za akcję. We wtorek ok. 12.15 jeden papier spółki był wyceniany na 14,07 złotego.

Analitycy DM Millennium podali, że w IV kwartale wyniki Pagedu okazały się gorsze rdr oraz kwartał do kwartału. Niższą rentowność wywołał nie tylko wzrost cen drewna, lecz również problem z jego dostępnością. W rezultacie spółka była zmuszona znacząco ograniczyć produkcję sklejki.

_ Istotnym czynnikiem przy wycenie Paged-u są nieruchomości inwestycyjne, których wartość (wg spółki) wynosi obecnie 63 mln PLN. W wycenie założyliśmy 50-procentowe dyskonto tej kwoty, ponieważ spółka nie ma sprecyzowanych planów zagospodarowania tych aktywów, a do tego stanowią one zabezpieczenie pod emisję obligacji i w rezultacie nie mogą być w najbliższych latach sprzedane. Przykłady innych spółek giełdowych (np. Hutmen, Impexmetal, Impel) pokazują, że inwestorzy w takich sytuacjach nie uwzględniają w wycenie pełnej wartości nieruchomości inwestycyjnych _ - napisano w rekomendacji.

Tagi: paged, pgd, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz