Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

DM Millennium wydał rekomendację "neutralnie" dla Pagedu

0
Podziel się:

Analitycy DM Millennium, w raporcie z 8 marca, wydali rekomendację "neutralnie" dla Pagedu, wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 15,4 złotego.

DM Millennium wydał rekomendację "neutralnie" dla Pagedu
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Analitycy DM Millennium, w raporcie z 8 marca, wydali rekomendację _ neutralnie _ dla Pagedu, wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 15,4 złotego.

Rekomendacja została wydana przy cenie 14,4 zł za akcję. We wtorek ok. 12.15 jeden papier spółki był wyceniany na 14,07 złotego.

Analitycy DM Millennium podali, że w IV kwartale wyniki Pagedu okazały się gorsze rdr oraz kwartał do kwartału. Niższą rentowność wywołał nie tylko wzrost cen drewna, lecz również problem z jego dostępnością. W rezultacie spółka była zmuszona znacząco ograniczyć produkcję sklejki.

_ Istotnym czynnikiem przy wycenie Paged-u są nieruchomości inwestycyjne, których wartość (wg spółki) wynosi obecnie 63 mln PLN. W wycenie założyliśmy 50-procentowe dyskonto tej kwoty, ponieważ spółka nie ma sprecyzowanych planów zagospodarowania tych aktywów, a do tego stanowią one zabezpieczenie pod emisję obligacji i w rezultacie nie mogą być w najbliższych latach sprzedane. Przykłady innych spółek giełdowych (np. Hutmen, Impexmetal, Impel) pokazują, że inwestorzy w takich sytuacjach nie uwzględniają w wycenie pełnej wartości nieruchomości inwestycyjnych _ - napisano w rekomendacji.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)