Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

DM PKO BP wycenił TVN i Cyfrowy Polsat

0
Podziel się

Cena docelowa akcji TVN została podniesiona, a Cyfrowego Polsatu obniżona.

DM PKO BP wycenił TVN i Cyfrowy Polsat
(Emily2k/Dreamstime)
bEpZDDYl

Analitycy w raporcie z 17 grudnia obniżył cenę docelową akcji Cyfrowego Polsatu do 19,9 zł z 20,4 zł, podtrzymując zalecenie trzymaj i obniżył rekomendację dla TVN do trzymaj z kupuj, podnosząc cenę docelową papierów spółki do 15 zł z 13,1 zł.

Raport wydano przy kursie 19,3 zł dla Cyfrowego Polsatu i 15 zł dla TVN. W piątek ok. 9.25 za papiery TVN płacono 14,55 zł, a Cyfrowego Polsatu 19,95 zł.

Analitycy wskazują, że po konsolidacji Polkomtela z Cyfrowym Polsatem ich oczekiwana stopa wzrostu przychodów CAGR w latach 2013-2020 spada z 4,8 proc. do 1,6 proc. Największy ciężar odsetek od wysokooprocentowanego długu przewidują na lata 2014 i 2015. Od 2016 roku spodziewają się istotnego spadku obciążeń finansowych. Oceniają, że wysoki poziom zadłużenia oddala perspektywę wypłaty dywidendy.

bEpZDDYn

W przypadku TVN zwracają uwagę na utrzymującą się w trzecim kwartale recesję na rynku reklamy. Spodziewają się w ostatnim kwartale roku zerowej dynamiki rynku, a od początku przyszłego roku wzrostów.

_ - Dzięki poprawie sytuacji na rynku i konsolidacji NC+ przewidujemy znaczny wzrost EBITDA w przyszłym roku. Dzięki redukcji kosztów finansowych spodziewamy się także znacznej poprawy zysku netto w 2014 _ - napisali w raporcie.

bEpZDDYO
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)