Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

DM PKO wydaje rekomendacje dla sześciu banków

0
Podziel się:

DM PKO BP podnosi rekomendację dla Pekao, obniża dla BZ WBK, ING, BRE i Millennium.

DM PKO wydaje rekomendacje dla sześciu banków
(GVision/iStockphoto)

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 19 lipca, podnieśli rekomendację dla Pekao do _ kupuj _ oraz obniżyli rekomendacje dla BZ WBK i ING do _ trzymaj _, a dla BRE i Millennium do _ sprzedaj _. Jednocześnie podtrzymane zostało zalecenie _ sprzedaj _ dla Banku Handlowego.

_ Pomimo mocnego spowolnienia gospodarczego polski sektor bankowy wykazuje zaskakującą odporność wyników finansowych. Szacujemy, że skorygowany zysk netto w pierwszym półroczu dla analizowanych przez nas banków spadł jedynie o 4 proc. rdr. Jako główną przyczynę lepszych wyników widzimy niższe koszty ryzyka w porównaniu do historycznych poziomów w okresie spowolnienia _ - napisano w raporcie.

_ W raporcie podnosimy nasze prognozy wyników całorocznych i obecnie oczekujemy spadku skorygowanego zysku netto w 2013 o 7,6 proc. rdr dla analizowanych przez nas banków. Powolna poprawa sytuacji gospodarczej oraz potencjalne wprowadzenie podatku bankowego sprawia, że w 2014 oczekujemy poprawy wyników jedynie o 5,8 proc. rdr, co skłania nas do neutralnego nastawienia wobec całego sektora _ - dodano.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)