Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bhw
29.07.2013 17:21

DM PKO wydaje rekomendacje dla sześciu banków

DM PKO BP podnosi rekomendację dla Pekao, obniża dla BZ WBK, ING, BRE i Millennium.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GVision/iStockphoto)

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 19 lipca, podnieśli rekomendację dla Pekao do _ kupuj _ oraz obniżyli rekomendacje dla BZ WBK i ING do _ trzymaj _, a dla BRE i Millennium do _ sprzedaj _. Jednocześnie podtrzymane zostało zalecenie _ sprzedaj _ dla Banku Handlowego.

_ Pomimo mocnego spowolnienia gospodarczego polski sektor bankowy wykazuje zaskakującą odporność wyników finansowych. Szacujemy, że skorygowany zysk netto w pierwszym półroczu dla analizowanych przez nas banków spadł jedynie o 4 proc. rdr. Jako główną przyczynę lepszych wyników widzimy niższe koszty ryzyka w porównaniu do historycznych poziomów w okresie spowolnienia _ - napisano w raporcie.

_ W raporcie podnosimy nasze prognozy wyników całorocznych i obecnie oczekujemy spadku skorygowanego zysku netto w 2013 o 7,6 proc. rdr dla analizowanych przez nas banków. Powolna poprawa sytuacji gospodarczej oraz potencjalne wprowadzenie podatku bankowego sprawia, że w 2014 oczekujemy poprawy wyników jedynie o 5,8 proc. rdr, co skłania nas do neutralnego nastawienia wobec całego sektora _ - dodano.

Tagi: bhw, mil, bzw, peo, bsk, bre, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz