Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Do 60 procent zysku na dywidendę. Są jednak warunki

0
Podziel się

CAM Media w latach 2013-2017 chce przeznaczać na dywidendę od 30 do 60 procent zysku.

Do 60 procent zysku na dywidendę. Są jednak warunki
(Bartosz Krupa/East News)
bEhIyaXV

CAM Media w latach 2013-2017 chce przeznaczać na dywidendę od 30 do 60 procent zysku netto spółki, o ile spełnione zostaną wskazane przez firmę warunki - wypracowanie zysku, wskaźnik płynności bieżącej nie niższy niż 1,8 i rentowność kapitału własnego nie mniejsza niż 2,4 procent._ _

_ - W przypadku spełnienia warunków (...) zarząd CAM Media będzie wnioskował do walnego zgromadzenia o wypłatę od 30 proc. do 60 proc. zysku netto wykazanego w sprawozdaniach finansowych CAM Media SA na dywidendę, z tym jednak zastrzeżeniem, że wartość wnioskowanej do wypłaty dywidendy nie może przekroczyć poziomu 20 proc. przewidywanych nakładów inwestycyjnych w kolejnym roku obrotowym _ - napisano w raporcie.

Wielkość rekomendowanej dywidendy ma również uwzględniać m.in. poziom zadłużenia i wartość środków na przyszłe akwizycje.

bEhIyaXX

_ - W sytuacji, gdy wypłata dywidendy (...) będzie zagrażała stabilnemu rozwojowi spółki, zarząd CAM Media SA zawnioskuje do walnego zgromadzenia o przeznaczenie zysku netto wypracowanego w danym roku obrotowym na kapitał zapasowy _ - poinformowała spółka.

Z zysku za 2012 rok zarząd CAM Media zamierza przeznaczyć na dywidendę 364.225 zł, co daje 0,05 zł na akcję. Pozostałe 418,7 tys. zł ma trafić na kapitał zapasowy. W poprzednich latach spółka nie wypłacała dywidendy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEhIyaYy
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)