Notowania

dom
31.07.2008 09:49

Dom Development zaciąga kredyty

Spółka Dom Development zawarła umowy kredytów w wysokości 200 mln zł z Bankiem Pekao SA oraz 100 mln zł - z bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Spółka Dom Development zawarła umowy kredytów w wysokości 200 mln zł z Bankiem Pekao SA oraz 100 mln zł - z bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ).

Kredyt z Pekao SA, zawarty na okres do 31 grudnia 2012 roku, będzie przeznaczony _ na cele statutowe kredytobiorcy, jak i spółek celowych, w których kredytobiorca będzie posiadał więcej niż 50% udziałów _.

Oprocentowanie kredytu oparte jest o stopę procentową dla międzybankowych depozytów trzymiesięcznych oferowanych na warszawskim rynku międzybankowym WIBOR 3M plus marża banku.

Kredyt w BOŚ, zawarty na okres do 30 czerwca 2011 roku, będzie przeznaczony _ na finansowanie zakupu nieruchomości przeznaczonych pod budowę osiedli mieszkaniowych (budownictwo wielo- i jednorodzinne) lub do dalszej odsprzedaży oraz na refinansowanie zakupów ziemi na ww. cele w przypadku wcześniejszego zakupu ziemi przez Kredytobiorcę ze środków własnych _.

Oprocentowanie kredytu oparte jest o stopę procentową dla międzybankowych depozytów jednomiesięcznych oferowanych na warszawskim rynku międzybankowym WIBOR 1M plus marża banku.

Dom Development spodziewa się, że sprzeda w 2008 roku od 1,5 do 2,0 tys. mieszkań, choć będzie to prawdopodobnie bliżej dolnej granicy. W 2007 roku sprzedaż wyniosła nieco ponad 1,7 tys. mieszkań.

Przychody Dom Development wzrosły o 8% w skali roku do 188 mln zł w I kw. Zysk netto wyniósł 45 mln zł wobec 37 mln zł rok wcześniej (21%), a zysk brutto ze sprzedaży sięgnął 75 mln zł wobec 63 mln zł rok wcześniej.

Tagi: dom, dom development, mieszkania, kredyty, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz