Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dwie spółki zadebiutują na GPW jeszcze w 2010 roku

0
Podziel się:

Pierwsze notowanie na rynku głównym GPW Europejskiego Centrum Odszkodowań odbędzie się 29 grudnia. Dzień wcześniej zadebiutują na nim akcje Eko Export.

Dwie spółki zadebiutują na GPW jeszcze w 2010 roku
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Pierwsze notowanie na rynku głównym GPW Europejskiego Centrum Odszkodowań odbędzie się 29 grudnia. Dzień wcześniej zadebiutują na nim akcje Eko Export.

W przypadku Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO) na giełdzie notowanych będzie 1,1 mln akcji serii A oraz 600 tys. Praw Do Akcji serii B.

Wartość oferty publicznej spółki wyniosła 30,6 mln zł, z czego wartość nowej emisji 10,8 mln zł.

W skład grupy kapitałowej EuCO wchodzą Kancelaria Radców Prawnych oraz spółki zależne EvCO Czechy i EuCO Węgry.

Spółka zajmuje się świadczeniem usług dochodzenia roszczeń o zapłatę z tytułu odszkodowania (m.in. dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, w pracy, rolnictwie, szkody rzeczowe, z tytułu utraty zdrowia, rent), zatrudnia około 70 osób w centrali oraz ponad 11 tys. agentów w całej Polsce.

W 2009 roku Europejskie Centrum Odszkodowań miało 4,4 mln zł zysku netto, 5,5 mln zł EBITDA i 15,9 mln zł przychodów. Na 2010 rok prognozy spółki zakładają wzrost zysku netto o 36,4 proc., do 6 mln zł, wzrost EBITDA o 41,8 proc., do 7,8 mln zł oraz poprawę przychodów o 39,6 proc., do 22,2 mln zł.

Eko Export 28 grudnia zadebiutuje na głównym rynku GPW

Notowany na NewConnect Eko Export 28 grudnia przeniesie się na rynek główny warszawskiej giełdy - podała spółka w komunikacie prasowym.

Eko Export produkuje mikrosferę stosowaną w produkcji m.in. opon samochodowych, samochodowych materiałów wygłuszeniowych, paneli elewacyjnych, cementu, zapraw, materiałów izolacyjnych, ogniotrwałych, czy śmigieł lotniczych i powłok samolotów.

Spółka jest notowana na rynku NewConnect od lipca 2009 roku.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)