Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Dziś ostatnia szansa, by zapisać się na akcje GPW

0
Podziel się:

Inwestorzy nie mają jednak co liczyć na ogromne zyski na akcjach spółki prywatyzowanej przez Aleksandra Grada.

Dziś ostatnia szansa, by zapisać się na akcje GPW
(kprm.gov.pl)

Jeszcze do północy biura maklerskie będą dzisiaj przyjmować zlecenia na zakup akcji warszawskiej giełdy. Gracze nie dostaną jednak wszystkich, na które się zapiszą.

Inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się maksymalnie na sto akcji GPW po 43 złote za każdą. Można więc zainwestować 4,3 tysiąca złotych. Praktycznie nie ma jednak szans, by ulokować w papierach giełdy tyle pieniędzy. Analitycy spodziewają się bowiem, że liczba zapisów przekroczy 230 tysięcy, co oznacza, że każdy inwestor zamiast stu dostanie około 30-35 akcji GPW za około 1,3 -1,5 tysiąca złotych. Reszta nadpłaconych pieniędzy wróci do inwestorów w momencie zapisania przyznanych akcji na ich rachunkach. Powinno to nastąpić przed przyszłym piątkiem (5 listopada).

ZOBACZ TAKŻE:
Pięć kroków, jak założyć rachunek maklerski.
Inwestorzy, którzy mają rachunek maklerski z dostępem do internetu, nie powinni mieć problemu z zapisaniem się na akcje GPW w ostatniej chwili. Wystarczy, by dziś mieli wolne środki na rachunku i przed północą złożyli zlecenie. Gorzej, gdy nie mają jeszcze rachunku maklerskiego. Nie ma już szans, by założyć go dziś za pośrednictwem sieci. Konieczna będzie osobista wizyta w biurze maklerskim, by podpisać niezbędne dokumenty i otworzyć rachunek.

I chociaż akcje GPW cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród drobnych graczy, to nie mają oni co liczyć na to, że inwestycja przyniesie im krociowe zyski. Przy tak dużej redukcji zapisów nawet wzrost kursu akcji o dziesięć procent na debiucie da im zarobić maksymalnie 150 złotych. I to nie uwzględniając prowizji od zleceń ani podatku Belki.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t20497.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/jest;harmonogram;oferty;publicznej;gpw,71,0,692551.html) Jest harmonogram oferty publicznej GPW
Debiut akcji GPW jest zaplanowany na wtorek 9 listopada. Jego powodzenie w największej mierze będzie zależało od nastrojów na rynkach oraz zainteresowania akcjami wśród inwestorów instytucjonalnych. Jak powiedział prezes GPW Ludwik Sobolewski, zainteresowanie akcjami jest wśród nich bardzo duże. Chociaż sami przedstawiciele funduszy inwestycyjnych na razie podchodzą do oferty z rezerwą. Bowiem ich zdaniem cena akcji zaproponowana przez Skarb Państwa jest zbyt wysoka.

Inwestorzy nie muszą mieć jednak dużych obaw, że debiut akcji GPW przyniesie spadki. W prospekcie emisyjnym jest bowiem zapis, że Skarb Państwa dzięki _ tzw. opcji stabilizacyjnej _ będzie mógł skupować akcje, by stabilizować ich kurs. Poza tym dotychczas prywatyzowane przez giełdę spółki Skarbu Państwa bardzo rzadko przynosiły inwestorom straty.

Czytaj więcej o prywatyzacji GPW w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t83728.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/akcje;gpw;nie;bedzie;duzego;zysku,78,0,692814.html) Akcje GPW: Nie będzie dużego zysku Aleksander Grad na sprzedaży akcji GPW zarobi dla budżetu 1,15 miliarda złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t25667.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/akcje;gpw;nie;dadza;zarobic;wiecej;niz;120;zlotych,151,0,696727.html) Akcje GPW nie dadzą zarobić więcej niż 120 złotych Inwestorzy rzucili się na akcje spółki kierowanej przez Ludwika Sobolewskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t98288.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/akcje;gpw;sa;zbyt;drogie;grad;obnizy;cene,187,0,698811.html) Akcje GPW są zbyt drogie. Grad obniży cenę? Fundusze inwestycyjne nie chcą kupować akcji giełdy. Ich zdaniem cena jest zbyt wysoka.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)