Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziś przydział akcji GPW

0
Podziel się:

Redukcja sprawi, że będzie ich nie więcej niż 25.

Dziś przydział akcji GPW
(H-Gall/iStockphoto)
bEskhAZh

Dziś na rachunkach maklerskich osób, które zapisywały się na walory Giełdy Papierów Wartościowych, akcje te zostaną zapisane.

Wówczas dowiemy się, jaka była redukcja zapisów, czyli ile akcji dostaną chętni. Inwestorzy indywidualni mogli się zapisywać na maksymalnie 100 akcji, jednak chętnych było tak wielu, że konieczne jest zmniejszenie liczby przyznanych walorów. Stanie się tak mimo zwiększenia puli przeznaczonej dla drobnych inwestorów do 30 procent.

Walory GPW cieszyły się też dużym zainteresowaniem wśród inwestorów instytucjonalnych. Wiceminister skarbu Krzysztof Walenczak powiedział, że liczba zapisów na akcje Giełdy wśród inwestorów instytucjonalnych była ponad 20 razy większa niż oferta. Jego zdaniem sukces był możliwy dzięki licznym spotkaniom z inwestorami podczas roadshow, czyli prezentowania oferty w wielu krajach.

bEskhAZj

Na razie nie wiadomo, jaki będzie kurs odniesienia akcji GPW w dniu debiutu.
Inwestorzy indywidualni zapisywali się na akcje Giełdy po cenie 43 złotych, inwestorzy instytucjonalni płacili 3 złote więcej. Na walory GPW zapisały się ponad 323 tysiące inwestorów indywidualnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t25667.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/akcje;gpw;nie;dadza;zarobic;wiecej;niz;120;zlotych,151,0,696727.html) Akcje GPW nie dadzą zarobić więcej niż 120 złotych Inwestorzy rzucili się na akcje spółki kierowanej przez Ludwika Sobolewskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t83728.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/akcje;gpw;nie;bedzie;duzego;zysku,78,0,692814.html) Akcje GPW: Nie będzie dużego zysku Aleksander Grad na sprzedaży akcji GPW zarobi dla budżetu 1,15 miliarda złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t25667.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/akcje;gpw;dadza;zarobic;pod;warunkiem;,236,0,690668.html) Akcje GPW dadzą zarobić. Pod warunkiem... Na godziwy zysk będzie można liczyć, jeżeli jeden papier spółki kierowanej przez Ludwika Sobolewskiego będzie kosztował mniej niż 40 złotych.
bEskhAZK
KOMENTARZE
(0)