Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

EBC obniżył stopy procentowe. Są rekordowo niskie

0
Podziel się:

Cięcie było mniej radykalne, niż spodziewali się ekonomiści.

EBC obniżył stopy procentowe. Są rekordowo niskie
(PAP/EPA)

Cięcie było mniej radykalne, niż spodziewała się większość ekonomistów, którzy prognozowali obniżkę o 50 punktów bazowych..

Za sprawą dzisiejszego cięcia stopy w eurolandzie znalazły się na najniższym w historii poziomie.

To szósta obniżka od października 2008 roku. Wtedy stopy były na poziomie 4,25 pkt. proc. Teraz znalazły się na poziomie 1,25 pkt. proc.

Obniżka stóp procentowych w strefie euro to dobra wiadomość dla posiadaczy kredytów denominowanych w tej walucie. Decyzja EBC przełoży się bowiem na spadek stawki EURIBOR, na podstawie którego większość banków ustala oprocentowanie kredytów denominowanych w euro.

Miesięczna rata kredytu zaciągniętego w kwietniu 2006 roku na kwotę 200 tys. zł, którego oprocentowanie wynosi EURIBOR + 1,5 proc. marży, spadnie z 945 do 918 złotych.

Raporty
*Kredyty pod lupą. KNF ujęła się za kredytobiorcami * Komisja Nadzoru Finansowego skrytykowała banki za chęć renegocjacji kredytów.
*Rodzina na swoim - w maju skończą się pieniądze? * Zainteresowania dopłatami do kredytów szybko rośnie. BGK zapewnia, że pieniędzy nie zabraknie.
*Sprawdź, które banki nie reagują na obniżki stóp w Szwajcarii * Szwajcarski Bank Centralny obniżył stopy procentowe do 0,25 procent.
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)