Notowania

finanse
28.06.2017 13:32

EBOR zainwestował 50 mln zł w listy zastawne PKO Banku Hipotecznego

Podziel się
Dodaj komentarz

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zainwestował 50 mln zł (ok. 12 mln euro) w listy zastawne emitowane przez PKO Bank Hipoteczny (PKO BH), podała instytucja.

"Rozwój lokalnego rynku kapitałowego ma ogromne znaczenie dla dalszego skutecznego wzrostu gospodarczego Polski, do czego ma się przyczyniać EBOR. Dobrze funkcjonujące rynki kapitałowe dostarczają narzędzi, przyczyniających się do wzrostu i rozwoju gospodarki. Listy zastawne są bardzo dobrym przykładem innowacyjnego produktu, który służy temu celowi" - powiedziała dyrektor w EBOR odpowiedzialna za banki i instytucje finansowe Unii Europejskiej Lucyna Stańczak-Wuczyńska, cytowana w komunikacie.

"Doceniamy wkład EBOR w rozwój polskiego rynku listów zastawnych, a także w budowę rynku stałej stopy. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny zdecydował się on objąć nasze listy zastawne. Tym razem zaoferowaliśmy listy zastawne denominowane w złotych o stałym oprocentowaniu. Była to największa z przeprowadzonych dotychczas w Polsce emisji listów zastawnych denominowanych w złotych o stałym oprocentowaniu. Tym bardziej jej wynik jest satysfakcjonujący" - dodał prezes PKO BH Rafał Kozłowski.

PKO BH po raz pierwszy emituje listy zastawne o stałym oprocentowaniu denominowane w złotych, zabezpieczone złotowymi kredytami mieszkaniowymi, którym Agencja Moody's nadała długoterminowy rating Aa3, zaznaczono w komunikacie.

Wcześniej w tym miesiącu PKO Bank Hipoteczny informował, że 22 czerwca wyemituje złotowe listy zastawne o wartości 265 mln zł i stałym oprocentowaniu 2,69%.

PKO Bank Hipoteczny jest spółką w 100% zależną od PKO Banku Polskiego i specjalizuje się w złotowych kredytach mieszkaniowych. Głównym celem PKO Banku Hipotecznego jest pozyskanie długoterminowego finansowania poprzez emisję listów zastawnych. W sierpniu 2014 roku PKO Bank Polski otrzymał zgodę KNF na utworzenie banku hipotecznego, który w kwietniu 2015 roku rozpoczął działalność operacyjną.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz