Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eksperci wybrali 6 spółek "z potencjałem" na najbliższy kwartał

0
Podziel się:

Analitycy Espirito Santo Investment Bank oceniają, że PZU, Cyfrowy Polsat, TP SA, CCC, Synthos oraz Echo Investment mają największy potencjał wzrostowy w I kwartale 2014 roku.

Eksperci wybrali 6 spółek "z potencjałem" na najbliższy kwartał
(Andreyuu/iStockphoto)
bEEzCnFh

Analitycy Espirito Santo Investment Bank oceniają, że PZU, Cyfrowy Polsat, TP SA, CCC, Synthos oraz Echo Investment mają największy potencjał wzrostowy w I kwartale 2014 roku - wynika z raportu _ Silver Bullets _.

Analitycy rekomendują z kolei _ sprzedaj _ dla Enei. Oceniają, że rosnące wydatki inwestycyjne, związane z projektem Kozienice będą negatywnie odbijać się na przepływach gotówkowych spółki.

Zdaniem analityków wyniki PZU za IV kwartał 2013 roku będą dobre dzięki łagodnej zimie i dobrej sytuacji na rynkach kapitałowych.

bEEzCnFj

W sektorze TMT Espirito Santo pozytywnie wyróżnia Cyfrowy Polsat oraz TP SA. Analitycy oceniają, że TP SA będzie w stanie podwyższyć dywidendę do 1 zł zarówno w 2014 roku, jak i w latach kolejnych, m.in. dzięki zdecydowanie mniejszym prognozowanym wydatkom na częstotliwości LTE na poziomie 1,2 mld zł wobec 2,2 mld zł prognozowanym wcześniej. Z kolei w przypadku Cyfrowego Polsatu pozytywnie na cenę akcji wpłynąć powinna akwizycja Polkomtela.

Do listy Silver Bullets została dołączona spółka CCC. Spółka ma silny potencjał wzrostowy, związany z przyspieszoną ekspansją zagraniczną spółki.

W sektorze chemicznym, zdaniem banku, na uwagę zasługuje Synthos. Analitycy uważają, że począwszy od przyszłego roku rosnący globalnie popyt na opony przełoży się na wyższe marże w kluczowym dla spółki biznesie kauczuków.

Espirito Santo ocenia, że potencjał wzrostowy ma również Echo Investment. Analitycy w nadchodzących latach spodziewają się solidnego wzrostu NAV, wspieranego bogatym portfelem projektów w trakcie realizacji oraz w planach, solidnym bilansem, a także dostępem do finansowania zewnętrznego.

bEEzCnFp
bEEzCnFK
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)