Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emperia ustaliła deadline. Czeka do 26 września

0
Podziel się

Termin składania wstępnych ofert na kupno od Emperii Holding segmentu detalicznego został przesunięty z końca sierpnia na 26 września.

Emperia ustaliła deadline. Czeka do 26 września
(MorePixels/iStockphoto)
bEgtYRph

Termin składania wstępnych ofert na kupno od Emperii Holding segmentu detalicznego został przesunięty z końca sierpnia na 26 września.

Zainteresowanie transakcją zgłosiło kilkadziesiąt podmiotów, do dalszych negocjacji dopuszczono kilkanaście firm. Emperia udostępniła od 1 września potencjalnym inwestorom memorandum informacyjne w związku z planowaną transakcją.

_ Dotychczas zainteresowanie uczestniczeniem w projekcie zgłosiło kilkadziesiąt podmiotów (zarówno branżowych jak i finansowych). Zarząd Emperii Holding SA z grupy tej wybrał kilkanaście podmiotów, które zostały dopuszczone do kolejnego etapu procesu _ - napisano w raporcie.

bEgtYRpj

_ W związku z dużym zainteresowaniem prowadzonym procesem sprzedaży oraz okresem wakacyjnym, na podstawie rekomendacji doradcy inwestycyjnego oraz wniosków zgłaszanych przez potencjalnych inwestorów, ostateczny termin składania wstępnych ofert nabycia został wyznaczony na dzień 26 września 2011 roku _ - podała spółka.

Terminy pozostałych etapów procesu uwzględnionych w harmonogramie nie ulegają zmianie. W czerwcu tego roku spółka poinformowała o planach sprzedaży segmentu detalicznego. Przedstawiciele firmy zapowiadali wówczas, że zamknięcie transakcji sprzedaży spółek detalicznych planowane jest na koniec marca 2012 roku. Ze sprzedaży tych spółek zarząd Emperii chciał otrzymać nie mniej niż 900 mln zł.

We wrześniu/październiku 2011 r. potencjalni nabywcy dopuszczeni do procesu sprzedaży mieliby czas na przeprowadzenie badania stanu prawnego i finansowego spółek detalicznych. Złożenie przez nich wiążących ofert ostatecznych kupna wraz z podaniem oferowanej ceny ma się odbyć pod koniec października. Zawarcie warunkowej umowy sprzedaży planowane jest na koniec grudnia.

bEgtYRpK
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)