Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
htl-strefa
25.11.2009 19:53

EQT ma już 80 proc. akcji HTL-Strefa

Fundusz przekroczył w wezwaniu poziom 80 proc. akcji producenta wyrobów medycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZaldyImg/CC/Flickr)

Tera*ntium Investments, spółka w 100 proc. należąca do funduszu private equity EQT, która ogłosiła publiczne wezwanie do składania ofert sprzedaży 100% akcji HTL-Strefa, producenta nakłuwaczy bezpiecznych i lancetów personalnych, przekroczył już poziom 80 procent.*

_ - Cieszymy się z osiągniętych 80 proc. w wezwaniu, co potwierdza atrakcyjność zaproponowanej akcjonariuszom ceny, jak również wskazuje na zaufanie do EQT jako przyszłego inwestora HTL-Strefa _ - powiedział Piotr Czapski, partner EQT.

Cena za jedną akcję wynosi 13,71 zł , co daje łączną wartość wezwania 885,6 mln zł za 100 proc. akcji.

Subskrypcja w ramach wezwania potrwa do 26 listopada 2009 włącznie, natomiast rozliczenie wezwania nastąpi 4 grudnia 2009. EQT Partners zastrzega sobie prawo do przedłużenia okresu subskrypcji.. Wezwanie jest realizowane przez Dom Maklerski Banku Millennium.

Wcześniej podano, że realizacja wezwania uwarunkowana jest uzyskaniem przez Terantium odpowiedzi na wezwanie przez posiadaczy min. 80 proc. akcji HTL-Strefa oraz braku negatywnej decyzji organów antymonopolowych w Austrii oraz Niemczech co do nabycia akcji spółki.

Spółka podała też, że prezes HTL-Strefy Andrzej Czernecki (39,79 proc.), Noryt N.V. (30,32 proc.) oraz dyrektor generalny Wojciech Wyszogrodzki (7,74 proc.), którzy mają łącznie 77,76 proc. akcji HTL-Strefa, nieodwołalnie zobowiązali się do sprzedaży swoich akcji w ramach wezwania.

W wyniku wezwania EQT dokona pierwszej inwestycji w Polsce oraz przeprowadzi największą transakcję przejęcia większościowego pakietu spółki publicznej w Polsce w 2009 r. EQT ma na swoim koncie szereg inwestycji w spółki medyczne, takie jak Aleris, CaridianBCT, Dako, HemoCue, Gambro oraz Sirona.

Zakup akcji w ramach wezwania jest w pełni finansowany poprzez gwarancję bankową przedstawioną przez Credit Suisse i zabezpieczoną przez fundusze EQT.

Usługi doradcze w ramach transakcji na rzecz EQT oraz Terantium Investments świadczą Credit Suisse i White&Case.

Tagi: htl-strefa, htl, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz