Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Everest Capital wyemitował obligacje serii K o wartości 55 mln zł

0
Podziel się:

Everest Capital wyemitował 3,5-letnie, obligacje serii K o łącznej wartości nominalnej 55 mln zł, poinformował Dom Maklerski Navigator, który był organizatorem emisji i oferującym.

Everest Capital wyemitował obligacje serii K o wartości 55 mln zł

"Pozyskane środki umożliwiają nam przeprowadzenie przedterminowego wykupu obligacji serii D w kwocie 30 mln zł oraz dostarczają dodatkowe środki na działalność grupy w niezwykle kapitałochłonnym okresie jakim jest okres przedświąteczny. Jest to największa pojedyncza emisja w naszej historii, co pokazuje, że inwestorzy bardzo dobrze oceniają naszą strategię, rozwój oraz dotychczasowe działania grupy" - powiedział prezes Everest Capital Andrzej Dworczak, cytowany w komunikacie.

Obligacje podlegają zmiennemu oprocentowaniu opartemu o stawkę referencyjną WIBOR 6M, powiększoną o marżę. Obligacje zabezpieczone zostaną zastawem rejestrowym na zbiorze wierzytelności aktualnych i przyszłych przysługujących Everest Finanse oraz poręczeniami spółek Everest Finanse oraz Everest Finanse Sp. K., dodano.

Everest Capital to spółka zależna Everest Finanse, która prowadzi działalność od 2000 r. Everest Finanse jest jedną z 3 największych firm pożyczkowych w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)